نمایندگان ایران در دسته 105- کیلوگرم رقابت های قهرمانی پاورلیفتینگ آسیا به دو مدال طلای بزرگسالان و پیشکسوتان در بخش مجموع دست یافتند.

به گزارش مرور نیوز، تیم ملی پاورلیفتینگ ایران در حالی در سی و ششمین دوره رقابت های قهرمانی آسیا در هند با 9 ورزشکار حضور دارد که در سومین روز مسابقات و در دسته 105- کیلوگرم محمد حسن مردان هریس در رده پیشکسوتان و مصطفی یزدانی در بخش بزرگسالان به روی تخته رفتند و به رقابت با سایر حریفان خود پرداختند.

مردان ابتدا در بخش اسکوات موفق به مهار 210 کیلوگرمی شد و به مدال طلا رسید. وی در بخش پرس سینه نیز موفق شد وزنه 110 کیلوگرمی را به نام خود ثبت کند و به مدال طلا برسد. مردان در پایان در بخش ددلیفت موفق به ثبت وزنه 225 کیلوگرمی شد. وی در پایان موفق شد در مجموع با ثبت رکورد 454 کیلوگرم به مدال طلای این رده دست پیدا کند.

مصطفی یزدانی نیز در بخش اسکوات با ثبت وزنه 330 کیلوگرم در رده چهارم قرار گرفت. او در بخش پرس نیز موفق به مهار وزنه 212.5 کیلوگرمی شد و به مدال برنز رسید. در پایان نیز یزدانی در بخش ددلیفت موفق به ثبت رکورد 327.5 شد و با قرار گرفتن در رده نخست به مدال طلا رسید. وی در مجموع با ثبت رکورد 870 کیلوگرم صاحب گردن آویز طلای آسیا در رده بزرگسالان شد. 

گفتنی است؛ پیش از این در روزهای گذشته الیاس کلابی در رده جوانان در مجموع به مدال نقره دسته ۵٩ کیلو گرم رسید، امیررضا مس فروش توانست در رده پیشکسوتان در دسته ۶۶ کیلوگرم صاحب مدال نقره شود، مرتضی دژآلود در رده پیشکسوتان در دسته 93 کیلوگرم به مدال طلا دست پیدا کرد و فاضل رویاوی و مصطفی خادمی در دسته 93 کیلو گرم در رده بزرگسالان به ترتیب صاحب گردن آویز طلا و نقره شدند.