محمدعلی گرایی به مدال طلا، علیزاده نقره و کاویانی نژاد برنز رقابت های کشتی فرنگی‌ کرواسی دست یافتند.

به گزارش خبرگزاری موج، در ادامه رقابت های کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در زاگرب کرواسی، محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم به مدال طلا رسید و امین کاویانی نژاد نیز مدال برنز را از آن خود کرد.

گرایی در دیدار فینال وزن ۷۷ کیلوگرم مقابل الکساندرین گوتو دارنده مدال نقره امیدهای جهان از مولداوی به روی تشک رفت و در پایان در یک مبارزه سخت با نتیجه ۲ بر ۲ به برتری رسید و صاحب مدال طلا شد.

گرایی پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس با نتیجه ۶ بر ۵ خوآن آک از نروژ را مغلوب کرد. وی در دور بعد مقابل آیک مناتساکانیان دارنده مدال برنز جهان از بلغارستان با نتیجه ۷ بر صفر به پیروزی رسید و راهی مرحله یک چهارم نهایی شد.

گرایی در سومین مبارزه نیز مقابل پرکور از نروژ با نتیجه قاطع ۱۱ بر صفر به برتری رسید و در نیمه نهایی نیز مقابل جانی بور از فرانسه با نتیجه ۳ بر یک به برتری رسید و راهی فینال شد.

امین کاویانی نژاد دیگر نماینده ایران در وزن ۷۷ کیلوگرم نیز در دیدار رده بندی مقابل آنتونیو کامنجاسویچ از کرواسی به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۳ بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال برنز شد.

کاویانی نژاد پیش از این در دور نخست مقابل سنان سلیمان اف دارنده مدال نقره جهان از آذربایجان ۳ بر صفر به برتری رسید. وی سپس اولیور کروگر از دانمارک را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و در سومین مبارزه نیز با نتیجه ۲ بر ۱ و ضربه فنی ریکاردو آبرسیا از ایتالیا را مغلوب کرد اما در مرحله یک چهارم نهایی مقابل الکساندرین گوتو دارنده مدال نقره امیدهای جهان از مولداوی با نتیجه ۴ بر یک شکست خورد و با توجه به راهیابی کشتی گیر مولداوی به فینال، کاویانی نژاد راهی گروه بازنده ها شد. وی در این مرحله برابر میکو پلتوگانکاس از فنلاند یک بر یک به برتری رسید و راهی دیدار رده بندی شد.

در ادامه رقابت های کشتی فرنگی رنکینگ اتحادیه جهانی کشتی در زاگرب کرواسی، ناصر علیزاده، چهارمین و آخرین نماینده ایران در روز نخست بود که در دیدار فینال وزن ۸۷ کیلوگرم مقابل استفان تاکاچ از مجارستان به میدان رفت و در پایان با نتیجه ۴ بر ۱ شکست خورد و به مدال نقره این رقابتها بسنده کرد.

علیزاده پیش از این در دور نخست استراحت کرد، سپس با نتیجه ۴ بر ۰ مایمایتی کایسایر از چین را از پیش رو برداشت. وی در دور بعد مقابل سیمون سیمونوویچ از لهستان با نتیجه ۱ بر ۱ به برتری رسید. علیزاده در سومین مبارزه مقابل ایوان هوکلک از کرواسی با نتیجه ۷ بر ۲ به برتری رسید و راهی نیمه نهایی شد. وی در این مرحله نیز برابر جالگاسبی بردیمراتوف از ازبکستان با نتیجه ۵ بر ۰ پیروز شد و به فینال راه یافت.

پیش از این محمدعلی گرایی در وزن ۷۷ کیلوگرم با برتری مقابل تمامی رقبای خود به مدال طلا رسید و امین کاویانی نژاد نیز صاحب مدال برنز شده بود.

حمیدرضا بادکان، دیگر نماینده ایران در روز نخست این رقابت ها بود که در وزن ۸۷ کیلوگرم پس از برتری ۵ بر ۱ مقابل ساکابه از ژاپن، مقابل استفان تاکاچ از مجارستان با نتیجه ۲ بر ۱ شکست خورد و راهی گروه بازنده ها شد اما در این مرحله نیز مقابل تورپال بیسلطاتوف از دانمارک با نتیجه ۱۱ بر ۰ شکست خورد و از دور رقابتها کنار رفت.

فردا شنبه نیز ایمان محمدی و عارف محمدی در وزن ۶۳ و دانیال سهرابی و رضا عباسی در وزن ۶۷ کیلوگرم برای ایران به میدان می روند.