مینا فتحی که سابقه حضور در سه دوره بازی‌های آسیایی به همراه تیم ملی والیبال بانوان را داشت، درگذشت.

به گزارش مرور نیوز، مینا فتحی متولد ۸ آبان ۱۳۲۵ در اصفهان بود که سال‌ها به عنوان بازیکن و مربی در تیم‌های ملی و باشگاهی کشور فعالیت داشت. وی با دکترای تربیت بدنی ، استاد تربیت بدنی دانشگاه خوارزمی بود.

فتحی مسابقات والیبال خود را در سطح آموزشگاهی در سال ۱۳۴۰ در اصفهان شروع کرد و دو بار به قهرمانی آموزشگاه‌های اصفهان رسید. سپس در سال ۱۳۴۲ به همراه تیم منتخب اصفهان نایب قهرمان مسابقات والیبال آموزشگاه‌های ایران شد.

وی از سال ۱۳۴۴ تا ۱۳۵۵ بازیکن تیم ملی والیبال ایران بود و به همراه این تیم در ۳ دوره بازی‌های آسیایی شرکت کرد که در ششمین دوره این بازی‌ها به همراه تیم ملی والیبال زنان ایران در سال ۱۹۶۶ مفتخر به کسب مقام سوم و مدال برنز شد. فتحی در سال‌های ۱۹۷۰ و ۱۹۷۴ نیز با تیم ملی زنان ایران در جایگاه‌های چهارم و پنجم آسیا قرار گرفت.

فتحی کار مربیگری خود را از سال ۱۳۵۰ آغاز کرد و سابقه ۲۵ سال مربیگری در تیم‌های باشگاهی و ملی والیبال داشت و در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۰۷ و همبستگی کشور‌های اسلامی در سال‌های ۱۳۷۱ و بازی‌های همبستگی دانشجویان کشور‌های اسلامی سال ۱۳۷۳ در تهران هدایت تیم ملی دانشجویان زنان ایران را برعهده داشت.

مقام سومی بازی‌های هبستگی دانشجویان زنان اسلامی در سال ۱۳۷۳ و قهرمانی لیگ دسته یک زنان در سال ۱۳۷۴ با تیم هما از جمله افتخارات این مربی در والیبال ایران است.

متاسفانه دقایقی پیش اطلاع یافتیم مینا فتحی پیشکسوت، بازیکن و مربی اسبق تیم ملی، دعوت حق را لبیک گفت و از جمع خانواده برزگ والیبال جدا شد.

فدراسیون والیبال در پیامی این ضایعه غم‌انگیز را به خانواده وی و خانواده بزرگ والیبال تسلیت گفت که متن این پیام به قرار زیر است:

انا لله و انا الیه راجعون

بدین وسیله درگذشت زنده‌یاد مینا فتحی پیشکسوت ارزنده والیبال را تسلیت عرض کرده و از درگاه خداوند متعال برای آن مرحومه رحمت و مغفرت واسعه و برای بازماندگان صبوری و شکیبایی مسئلت می‌نماید.

فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی ایران