قلعه‌نویی گفت: شرایط را خوب می‌بینم و همه در تلاش هستند. برخی از فدراسیون ایراد می‌گیرند، اما تلاش خودش را می‌کند. ما با سختی جلو می‌رویم و دغدغه داریم.

به گزارش مرور نیوز،  امیر قلعه‌نویی در حاشیه یک دیدار پیشکسوتان فوتبال پایتخت به میزبانی ورزشگاه شیرودی، اظهار داشت: قبل از هر چیز باید از تک تک رسانه‌ها که همیشه یار و یاور ورزش، فوتبال و به ویژه تیم ملی بودند، تشکر کنم. در این ۶-۵ ماه که سرمربی تیم ملی شدم، چند نفر از اهالی رسانه محبت داشته و حمایت کردند که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی افزود: وقتی آدم به ورزشگاه شیرودی می‌آید به قول بزرگی می‌گوید "چه زود دیر شد". آدم با حضور در این ورزشگاه به ۴۰-۳۰ سال قبل بازمی‌گردد که چه خاطرات، عشق و علاقه‌ای بود. خود تماشاگران واقعا عاشق بودند. من هم کلی در این استادیوم خاطره دارم. یکی از آن‌ها همان گل به خودی است که در بازی با دارایی در دقیقه ۸۹ زدم. شرایط ما خیلی سخت و بازی هم خیلی خوب بود.

سرمربی تیم ملی کشورمان عنوان کرد: خدا مرحوم جاوید را بیامرزد که همراه با مصطفی الهی زحمات زیادی برای تیم دارایی کشیدند. تیم‌شان در آن زمان چندین هفته نباخته بود و حمید بابازاده گل نمی‌خورد. تیم ما در آن مسابقه خیلی خوب بازی کرد، اما در دقایق پایانی توپ بی‌دلیل به پای من خورد و به داخل گل رفت. 

قلعه‌نویی درخصوص شرایط نامناسب زمین ورزشگاه شیرودی عنوان کرد: اگر بخواهید اینگونه حساب کنیم، وضعیت خیلی چیز‌ها خوب نیست (باخنده) ما وارد برخی مسائل نمی‌شویم. در درجه اول از خدا می‌خواهم مشکلات و دغدغه‌های ملت بزرگ ایران به ویژه در بعد اقتصادی برطرف شود. بعد باید به ورزش بازگردیم که واقعا مریض است و مشکلات خودش را دارد. 

 

وی افزود: باید از حمید سجادی تشکر کنیم. همچنین از کیومرث هاشمی هم تشکر می‌کنم که در این مدت کوتاه تلاش کرده و نمونه‌اش همین استادیوم جدیدی است که می‌خواهند در تهران بسازند. امیدواریم با حضور او که از لایه‌های زیرین ورزش آمده و دردش را می‌داند، ورزش ما تغییراتی بکند.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: باید به استادیوم شیرودی نگاه ویژه‌ای داشته باشند، زیرا اینجا خیلی خاطرات دارد. ما به این استادیوم می‌گوییم امجدیه، از دهه ۴۰ این ورزشگاه خاطره دارد. بزرگان فوتبال اینجا رشد و نمو کردند و بازی‌هایی در آن برگزار شده که جزء خاطرات ملی ما ایرانی‌هاست. از هاشمی می‌خواهم همانگونه که به ورزشگاه آزادی نگاه ویژه‌ای داشته به این استادیوم نیز ویژه نگاه کرده و به نوعی اینجا را احیا کند.

وی درمورد شرایط کیفی لیگ برتر و رصد آن‌ها توسط کادرفنی تیم ملی، عنوان کرد: در این ۷_۶ ماه فکر، ذکر و تلاش ما این بود لیگ برتر تعطیل نشود. تیم ملی حتی یک هفته نیز بازی‌ها را تعطیل نکرد. برای همین بازی پرسپولیس و سپاهان از ۳ ماه قبل توافق کرده بودیم آخرین دیدار هفته دهم، ۱۹ آبان برگزار شود. سازمان لیگ نهایت تلاش خود را می‌کند و از آن‌ها ممنون هستیم. دغدغه و مشکلات خودشان را دارند.

سرمربی تیم ملی تصریح کرد: سازمان لیگ به خاطر برنامه تیم ملی امید، ۳ هفته زمان را از دست داد، اما نشستیم و با هم تعامل کردیم. از نظر من هرچه بازی‌های لیگ انجام شود و بازیکنان در شرایط مسابقه باشند، بهتر است. اردوی آتی هم آخرین فرصت ما است و پس از آن جام ملت‌ها برگزار می‌شود. امیدواریم نتایج خوبی کسب کرده و برای جام ملت‌ها آماده شویم.

قلعه‌نویی گفت: شرایط را خوب می‌بینم و همه در تلاش هستند. برخی از فدراسیون ایراد می‌گیرند، اما تلاش خودش را می‌کند. ما با سختی جلو می‌رویم و دغدغه داریم. زمانی همه چیز سرجای خودش است و آدم از فدراسیون تعریف می‌کند. من در این شرایط می‌بینم تیم ملی مشکلات و دغدغه‌های درون و بیرون از تیم دارد، اما همه در فدراسیون از مهدی تاج، هیات رییسه و نبی تلاش می‌کنند برطرف شود.

وی اضافه کرد: اینکه مدام بیرون بیاییم و بگوییم کمبود داریم یا فرار رو به جلو کرده و برای خودمان برخی مسائل را درست کنیم تا بگوییم دیدید قبلا گفته بودیم، درست نیست. از بازیکنان بزرگ تیم ملی هم تشکر می‌کنم که در این ۶_۵ ماه ایثار و تلاش کردند. از آن‌ها هم ممنون هستم.

قلعه‌نویی درمورد مصدومیت برخی بازیکنان مثل وحید امیری، توضیح داد: هر هفته بازیکنان داخلی و لژیونر را رصد می‌کنیم. اگر مشکلی پیش بیاید بلافاصله کادر پزشکی ما در جریان بازی یا پس از آن پیگیر مصدومیت بازیکنان می‌شود. به سرعت تیم پزشکی باشگاه‌ها هم محبت کرده و اطلاعات صحیح را در اختیارشان قرار می‌دهند. تبادل خوبی بین پزشکان باشگاه‌ها و تیم ملی است.

وی اضافه کرد: در کمترین زمان از وضعیت بازیکنان اطلاع پیدا می‌کنیم. وحید امیری مشکل قبلی داشت. همسترینگ هم مصدومیت خاصی دارد. در اردو‌های قبلی تیم ملی او را از تمرینات گروهی جدا کرده و در اختیار پزشکان قرار دادیم تا تیم ملی به باشگاهش لطمه نزند. در نهایت هم به باشگاهش رفت و زیرنظر کادرفنی و پزشکی پرسپولیس قرار گرفت.

سرمربی تیم ملی با اشاره به احتمال دعوت از نفرات جدید به اردوی آتی، عنوان کرد: احتمال دارد در این اردو ۵_۴ جوان دعوت کنیم، زیرا آرام آرام باید پشتوانه‌سازی کنیم. مانند همان کاری که در سال ۲۰۰۶ انجام دادیم. در آن زمان تیم ملی ب تشکیل دادیم، اما الان به دلیل زمان نداشتن و اینکه برخلاف گذشته بازیکنان امید در باشگاه‌ها بازی می‌کنند، چنین کاری نمی‌کنیم. البته ۵_۴ نفر از سپاهان دعوت می‌کنیم و یک تا دو جوان دیگر هم دعوت خواهیم کرد.

قلعه‌نویی تصریح کرد: آرام آرام باید این نفرات کنار تیم و با ما باشند تا اگر قرار است تغییری بدهیم، در زمان خاص خودش انجام شود و هزینه کمتری داشته باشد. البته خیلی‌ها می‌گویند تیم ملی پیر است که من چنین اعتقادی ندارم. احسان حاج صفی شب گذشته ۹۰ دقیقه مقابل المپیک مارسی بازی کرد. کادر تیم‌شان برنامه‌ریزی کرده و شرایط بدنی او را درآورده که چنین تصمیمی گرفته است.

وی خاطرنشان کرد: تا جایی که می‌توانیم باید از این نفرات نهایت استفاده را ببریم، زیرا هم از لحاظ رفتاری، هم از لحاظ اخلاقی و هم از نظر فنی مورد تایید ما هستند و واقعا تلاش می‌کنند. البته تیم ملی جایی نیست که در آن جوانگرایی شود. این کار باید در باشگاه‌ها انجام شده و ما هم ماحصل این کار را به تیم ملی بیاوریم. البته آرام آرام برخی به ویژه باشگاه سپاهان این کار را انجام می‌دهند که از کادرفنی‌شان تشکر می‌کنم. ۴_۳ جوان داریم که شنبه یا یکشنبه درمورد دعوت‌شان به این اردو تصمیم‌گیری می‌کنیم.

سرمربی تیم ملی درخصوص زمان اعلام لیست جدید، گفت: یکشنبه لیست را اعلام می‌کنیم. شاید ۲ لیست اعلام کنیم.

قلعه‌نویی درپاسخ به اینکه آیا برای تماشای بازی استقلال با تراکتور و سپاهان با پرسپولیس به ورزشگاه می‌رود، توضیح داد: همه بازی‌های پایین و بالای جدول حساس هستند. لیگ پویا و خوبی داریم و وظیفه ماست به این پویایی کمک کنیم. به این خاطر هفته دهم را تعطیل نکردیم. همه بازی‌ها را رصد می‌کنیم. کادرفنی تیم ملی مسابقه باشد یا نباشد از ۱۰ صبح در ساختمان پک حضور دارد. بازی‌های گذشته را آنالیز کرده و دیدار‌های لژیونر‌ها را می‌بیند. برنامه خیلی خوبی داریم و هر روز دست‌کم ۸_۷ ساعت در آن ساختمان هستیم. بازی‌ها را هم کدام شرایط فراهم باشد می‌بینیم.

وی درخصوص اینکه با توجه به عملکرد خوب لژیونر‌ها کار سختی برای اعلام فهرست تیم ملی دارد، عنوان کرد: از این بابت خدا را شکر.

سرمربی تیم ملی درخصوص اینکه آیا برای آشتی دادن جواد نکونام و یحیی گل‌محمدی اقداماتی انجام شده است، تصریح کرد: خبر ندارم و نمی‌دانم اتفاقی افتاده یا خیر.

قلعه‌نویی درواکنش به اینکه جواد نکونام با سکوت امروز خود درمورد گل‌محمدی به نوعی به این تنش پایان داد، گفت: هر ۲ عزیز از بازیکنان بزرگ تاریخ فوتبال کشور ما هستند و برای تیم ملی نیز زحمات زیادی کشیده‌اند. به قول شما خدا را شکر جمع و جور شده است.