قرعه کشی بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا برگزار شد که طی آن تیم ملی هندبال کشورمان در گروه B با تیم های کره جنوبی، چین و نیوزیلند همگروه شد.

به گزارش مرور نیوز، قرعه کشی بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی مردان آسیا برگزار شد که طی آن تیم ملی هندبال کشورمان در گروه B با تیم های کره جنوبی، چین و نیوزیلند همگروه شد.

در این مراسم که در بحرین محل برگزاری این مسابقات و توسط 7 کاپیتان ادوار تیم ملی هندبال بحرین برگزار شد، ابتدا قرعه کشی سید دو ( کویت، کره جنوبی، عراق و امارات متحده عربی) و سید 3( هنگ کنگ، هند و عمان) انجام شد و سپس با توجه به انصراف استرالیا که در سید 3 قرار داشت، با تصمیم فدراسیون هندبال آسیا، قرعه کشی بین چهار تیم سید 4 یعنی ژاپن، چین، چین تایپه و نیوزیلند به همراه قزاقستان که جایگزین استرالیا در سید 3 شده، انجام شد تا مشخص شود کدام تیم می‌تواند در سید 3 بجای استرالیا قرار بگیرد که در نهایت چین در سید 3 قرار گرفت و راهی گروه B شد. سپس قرعه کشی سید 4 برگزار شد.

در نهایت نیز قرعه کشی سرگروه ها در این رقابت ها انجام شد که ابتدا بحرین به عنوان میزبان رقابت ها پس از بحث و تبادل نظر کادرفنی تیم ملی این کشور که مدتی زمان برد، سرگروهی گروه D را انتخاب کرد. سپس قرعه کشی بین ایران، قطر و عربستان برای تعیین سایر سرگروه ها انجام شد که ایران راهی گروه B شد‌.

قرعه کشی کامل این مسابقات به این شرح است:

گروه A: قطر - کویت - عمان - چین تایپه

گروه B: ایران - کره جنوبی - چین- نیوزیلند

گروه C: عربستان - عراق - هند - ژاپن

گروه D: بحرین - امارات متحده عربی - هنگ کنگ - قزاقستان

لازم به ذکر است بیست و یکمین دوره مسابقات هندبال قهرمانی آسیا انتخابی مسابقات قهرمانی جهان 2025 کرواسی، دانمارک و نروژ از 11 تا 22 ژانویه 2024- 21 دی تا 2 بهمن ماه سال جاری - در منامه بحرین برگزار می‌شود.