جواد نکونام گفت: همه دیدند که یک بازی پرفشار و سخت برای هر دو تیم بود. یک بازی درگیرانه بود که قضاوت این دیدار هم قضاوت سختی بود و با توجه به تنش‌هایی که دیروز رخ داد، کاظمی خیلی خوب و فوق‌العاده و با کلاس بالا قضاوت کرد

به گزارش مرور نیوز،  جواد نکونام پس از پیروزی 2 بر صفر استقلال مقابل تراکتور گفت: برد تیم نوجوانان ایران مقابل برزیل را از صمیم قلب تبریک می‌گویم. اتفاق بزرگی افتاده و امیدوارم ایران در ادامه راه موفق باشد. اینها (بازیکنان تیم نوجوانان) آیندگان فوتبال ایران هستند و باید تمام تمرکز ما روی این بازیکنان باشد تا آینده فوتبال ایران را بسازند.

وی ادامه داد: همه دیدند که یک بازی پرفشار و سخت برای هر دو تیم بود. یک بازی درگیرانه بود که قضاوت این دیدار هم قضاوت سختی بود و با توجه به تنش‌هایی که دیروز رخ داد، کاظمی خیلی خوب و فوق‌العاده و با کلاس بالا قضاوت کرد. فکر می‌کنم دو تیم از داوری رضایت داشتند. در نیمه اول می‌توانستیم در دقیقه 3 گل بزنیم ولی تبدیل به گل نشد. در برنامه‌ای که داشتیم توانستیم موقعیت‌های دیگری ایجاد کنیم و نهایتاً نیمه اول را با گل به رختکن رفتیم. برای ما مهم بود که در نیمه اول به گل برسیم تا در نیمه دوم با توجه به بالا بازی کردن تراکتور از ضدحملات استفاده کنیم و گل بزنیم.

سرمربی استقلال افزود: به بازیکنانم تبریک می‌گویم که جانانه بازی کردند. تمام این بردها و اتفاقات برای هواداران و بازیکنان است چون بازیکنانم از جان‌شان مایه می‌گذارند. دیدید که حسین مرادمند سعی کرد تا لحظه آخر بازی کند. از هواداران‌مان تشکر می‌کنم چون یک جو فوق‌العاده و کاملاً استقلالی را برای ما رقم زدند و خوشحالیم که آنها به خانه‌هایشان خوشحال می‌روند. امیدوارم در ادامه راه هم بتوانیم سربلندشان کنیم.

نکونام در واکنش به این موضوع که به نظر می‌رسد صحبت‌های مربیان تیم‌ها درباره داوری‌ها، پیش از دیدار با استقلال، برای این باشد تا آبی‌پوشان را دچار حاشیه کند و راهکار کادرفنی استقلال برای مقابله با این شرایط چیست، گفت: اول صحبت‌هایم هم جواب خمس را ندادم. او مربی بین‌المللی است و نظر خودم را دادم. در کنفرانس قبل از بازی هم گفتم که تمرکزمان روی کار خودمان است و با این صحبت‌ها و اتفاقات درگیر نمی‌شویم. با بازیکنان صحبت کردم و می‌دانیم که حاشیه زیاد است اما متمرکز هستیم تا بهترین عملکرد را داشته باشیم.

وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه درست است که به بازیکنانش گفته از فضای مجازی دوری کنند؟ اظهار داشت: اسرار ازل را نه تو دانی و نه من. همه چیز درون خانوادگی است و نیازی نیست الان درباره آن صحبت کنم.

سرمربی استقلال در واکنش به طی کردن مسیر رختکن تا محل نشست خبری، گفت: واقعاً خسته شدیم. باید جایی درست کنند یا یک کانکس و چادر بزنند تا نشست را برگزار کنیم. من بعد از بازی از رختکن باید این مسیر را طی کنم و الان عزای برگشت به رختکن و کنار تیم را دارم.

نکونام در خصوص اینکه تیمش  روی ضربات ایستگاهی برنامه ویژه‌ای دارد و این تاکتیک به دلیل حضور بازیکنان بلندقد در ترکیب است یا برنامه تیمش است، یادآور شد: وقتی خطا اتفاق می‌افتد یا کرنر به دست می‌آوریم، با توجه به کیفیت خوبی که بازیکنان ما در ارسال دارند سعی می‌کنیم بهترین عملکرد را داشته باشیم. بازیکنان سر زن در ضربات ایستگاهی نیازمند ارسال خوب هستند تا گل بزنند. ما هم روی این موضوع تمرین می‌کنیم. در کنار تمرکزمان روی تمرینات و تاکتیک‌مان، ضربات ایستگاهی هم هست که تلاش می‌کنیم به خوبی استفاده کنیم. خیلی از گل‌ها در فوتبال دنیا از روی ضربات ایستگاهی به ثمر می‌رسد.

وی در پاسخ به این پرسش که چرا بازیکنانش در ضد حملات خیلی عجول بودند و توپ‌ها را از دست می‌دادند؟ گفت: تراکتور یکی از پرمهره‌ترین تیم‌های ایران است و بازیکنان باکیفیتی دارند. سعی کردیم از بالا مقابل آنها پرس کنیم ولی در ضربات و پاس آخر کم‌دقت بودیم. اگر دقت می‌کردیم و پاس‌های آخر را خوب می‌دادیم می‌توانستیم گل‌های بیشتری بزنیم. بازیکنان ما آنقدر برای گلزنی عجله داشتند که با هم برخورد می‌کردند. باید تمرین و بیشتر تمرکز کنیم تا بهتر شویم.

سرمربی استقلال درباره اینکه گفته بود بلانکو چند بازی نیاز دارد تا شرایط خوبی پیدا کند، اما خیلی زودتر نشان داد که بازیکن خوبی است و امروز گلزنی هم کرد، گفت: من چون بازی کردم و الان هم مربی هستم بی‌دلیل از بازیکنی تعریف نمی‌کنم. شاید در این راه اتفاقاتی پیش بیاید تا خواسته‌های هوادار، باشگاه و مربی برآورده نشود، ولی این بازیکن فوتبالیست خوبی است و برای بازی با تراکتور هم برنامه داشتیم و بلانکو هم کیفیتش را نشان داد. کارایی او خیلی بالاتر از این است و نیاز به زمان و بازی دارد تا با جو و شکل کاری که تیم می‌خواهد انجام دهد، آشنایی پیدا کند.

نکونام در واکنش به این موضوع که تیمش کمترین گل خورده در لیگ برتر را دارد و مقابل تراکتور هم گلی نخوردند، گفت: من درباره دفاع تیمی تیمم صحبت می‌کنم، ما امروز با تمرکز وارد بازی شدیم. موقعی که توپ داشتیم عملکرد خوب داشتیم و زمانی هم که توپ نداشتیم عملکرد دفاعی تیم‌مان خوب بود.