تکواندوکاران کشورمان در دیدار رده بندی برابر ساحل عاج پیروز شده و به مقام سوم رقابت‌های جام جهانی دست پیدا کردند.

به گزارش مرور نیوز،  تیم ملی تکواندو ایران در مبارزه رده بندی جام جهانی برابر ساحل عاج صاحب برتری شد و عنوان سومی بخش ترکیبی را به خود اختصاص داد.

بر اساس گزارش مهر، این دوره از مسابقات که با حضور تیم‌های ملی استرالیا، برزیل، چین، ساحل عاج، هند، کره، مکزیک، مراکش و تیم ملی کشورمان از سه شنبه ۲۳ آبان ماه به میزبانی کره جنوبی در سالن «کنیتکس» شهر گویانگ آغاز شده بود، در نهایت با قهرمانی برزیل در بخش ترکیبی به پایان رسید. تیم ملی ایران هم عنوان سوم را کسب کرد.

تیم ملی تکواندو کشورمان دور نخست با ترکیب یلدا ولی نژاد، ملیکا میرحسینی، میرهاشم حسینی و امیرمحمد بخشی به مصاف چین رفت و در دو راند متوالی و با نتایج ۱۶۰ بر ۱۶۰( برتری فنی) و۱۹۰ بر ۱۸۰ صاحب برتری شد و راهی مرحله نیمه نهایی شد. تیم ایران در ادامه با همین ترکیب به مصاف برزیل رفت و پس از آنکه راند نخست را ۱۴۰ بر ۱۳۵ به سود خود خاتمه داد، در دو راند بعدی با نتایج ۱۷۰ بر ۱۳۵ و ۱۶۰ بر ۱۵۵ بازنده میدان مبارزه ترک کردند.

نمایندگان کشورمان برای کسب عنوان سومی این رقابت‌ها با دو تغییر نسبت به دو مبارزه قبلی به مصاف ساحل عاج رفت. میرهاشم حسینی و ملیکا میرحسینی مانند دو بازی قبل در ترکیب تیم ملی حضور داشتند، کشورمان قرار داشتند. ابوالفضل عباسی و تینا مدانلو به ترکیب اصلی اضافه شده و در نهایت موفق شدند در دو راند متوالی رقیب خود را شکست داده و عنوان سومی و نشان برنز مسابقات را از آن خود کنند. در راند نخست نمایندگان کشورمان ۱۹۵ بر ۸۰ مبارزه را به سود خود خاتمه دادند و راند دوم نیز ۱۶۰ بر ۱۵ پیروز از میدان خارج شدند.

در فینال این رقابت‌ها برزیل در دو راند مراکش را شکست داد و عنوان قهرمانی را کسب کرد.

تیم ملی ایران در این دوره از مسابقات با کسب یک عنوان قهرمانی و یک عنوان سومی به کار خود پایان داد. تیم مردان ایران روز گذشته با برتری مقابل همه رقبا عنوان قهرمانی را کسب کرد. در بخش ترکیبی هم تیم ایران عنوان سوم و مدال برنز را کسب کرد. تیم بانوان کشورمان هم توفیقی در کسب مدال نداشت.

هدایت تیم ملی در این رویداد برعهده مجید افلاکی و مهروز ساعی است.