رئیس فدراسیون کشتی در تشریح دیدار صمیمانه‌اش با مقام معظم رهبری که مورد توجه قهرمانان و جامعه ورزش قرار گرفت، گفت: ایشان نسبت به بنده لطف و محبت بسیاری داشتند و خستگی‌ام در رفت.

به گزارش مرور نیوز،  قهرمانان ورزشی بازی‎های آسیایی و پاراآسیایی روز گذشته با حضور در حسینیه امام خمینی(ره) با رهبر معظم انقلاب اسلامی دیدار کردند. این دیدار اما برای رئیس فدراسیون کشتی رنگ و بوی دیگر داشت و صحبت‌های گرم و صمیمانه حضرت آقا با علیرضا دبیر توجه مسئولان ورزش کشور، قهرمانان و روسای فدراسیون‌های ورزشی را کاملا به خود معطوف کرد.

مقام معظم رهبری درحالی دبیر را در آغوش کشیدند و همچون پدری مهربان رویش را بوسیدند و درخصوص سفید شدن محاسنش با او مزاح کردند که این گپ و گفت صمیمانه بازتاب بالایی در بین چهره‌های ورزشی داشت.

علیرضا دبیر در تشریح احساساتش بعد از دیدار با معظم‌له اظهار داشت: وقتی انسان ولی فقیه خود و رهبر انقلاب و مرجع تقلیدش را می‌بینید، حالش بسیارخوب می‌شود. در دین ما دیدن علمان سفارش شده است. خدا را شکر می‌کنم؛ دیدار بسیار خوبی بود. ایشان نسبت به بنده لطف و محبت بسیاری داشتند و خستگی‌ام در رفت.

دبیر در پاسخ به سوالی درخصوص بازخورد دیدار جامعه ورزش با مقام معظم رهبری گفت: دقیقا بعد از دیدار با معظم‌له با داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه صحبت کردم و به او گفتم حضرت آقا امروز برای کمک به ورزش تاکید داشتند. رئیس سازمان برنامه و بودجه نیز تاکید موکد داشت که دستورات حضرت آقا عینا انجام خواهد شد.

رئیس فدراسیون کشتی درحالی از تاکید حضرت آقا برای کمک به ورزش صحبت کرد که امیر حسین زارع دارنده برنز المپیک و ۲ طلای قهرمانی جهان نیز در دیدار امروز از مقام معظم رهبری خواهشی درخصوص بودجه ورزش داشت.

دبیر با اشاره به فرمایشات مقام معظم رهبری درخصوص رسیدگی به وضعیت معیشت قهرمان گفت: حضرت آقا تاکید فراوانی درخصوص رسیدگی به وضعیت معیشت، اشتغال و مسکن قهرمانان داشتند. ایشان به قدری به جامعه ورزش محبت داشتند که حدود ۱۴ الی ۱۵ بار از ورزشکاران تشکر کردند و این اتفاق بسیار بزرگی است. مقام معظم رهبری همواره به ورزشکاران روحیه می‌دهند و نوع و جنس جلسات ایشان با ورزشکاران متفاوت است.