مربی تیم فوتبال پرسپولیس گفت: زمانی 9 نفره دربی را به استقلال نباختیم اما در مسابقه ای دیگر بهترین بازی را انجام دادیم و دقیقه 90 شکست خوردیم.

به گزارش مرور نیوز، در مورد دربی 102 روز پنجشنبه اظهار داشت:  یک نبرد سنتی و قدیمی بین دو تیم است که قبل از انقلاب مسابقه بین دو تیم شاهین و تاج بود و بعد از انقلاب شد رقابت پرسپولیس و استقلال ، این بازی مثل مسابقات مهم کشورهای اروپایی است. رقابتی بین بارسلونا و رئال مادرید،سیتی و یونایتد، اینتر و اث میلان و... گاهی این مسابقات خیلی قشنگ و جذاب می وشد وگاهی هم بازی خوبی از کار در نمی آید.

وی افزود: من 13 دربی به عنوان مربی در پرسپولیس حضور داشتم. در همه این مسابقات دوست نداشتیم بازنده شویم و هیچکس هم به ما توصیه نکرد که بازی مساوی شود یا نوبت پرسپولیس یا استقلال است که برنده شود! چنین چیزی محال است. هرگز چنین چیزی را ندیده ام و در هیچ کجای دنیا نمی توان با توصیه نتیجه مسابقه را تعیین کرد. چرا مربیان هر دو تیم در رختکن به بازیکنان می گویند به هر تیمی می بازید ببازید اما به استقلال یا پرسپولیس بازی را نبازید. شاید به همین خاطر هم در اکثر مسابقات دو تیم محتاطانه بازی می کنند تا بازنده نشوند. ولی هیچ وقت در دربی نمی گویند صلاح است که فلان تیم برنده نشود یا تو باید ببازی و تو بایدببری!

مربی اسبق پرسپولیس در مورد اینکه کدام تیم از نظر فنی در این مسابقه برتر خواهد بود،گفت: استقلال صدرنشین لیگ است و پرسپولیس در رده چهارم جدول قرار دارد اما نتیجه مسابقه دربی را جایگاه دو تیم در جدول لیگ تعیین نخواهد کرد! بستگی دارد در روز مسابقه کدام تیم بهتر نبض بازی را در دست بگیرد.  هر تیمی که میانه زمین و جنگ هافبک ها را برنده شود می  تواند دربی را ببرد. فوتبال دو حرف است، خوب دفاع کن ! خوب حمله کن!

ابراهیمی با انتقاد از این دو تیم بزرگ پایتخت گفت: در این دو تیم کمتر بازیکن تهرانی مشاهده می کنید! تهرانی که نزدیک به 14 میلیون نفر جمعیت دارد اما  بازیکنی در این دو تیم تهرانی ندارد! شاید یکی از دلایلش نابودی زمین های خاکی تهران باشد که فوتبال پایتخت را نابود کرده است. 

وی درمورد خاطره اش از دربی های گذشته گفت: در یک دربی حدود 60 دقیقه 9 نفره مقابل استقلال بازی کردیم اما بازنده نشدیم اما در پایان بازی بازیکنان از خستگی غش کردند. در نیمه اول یک بازیکن ما اخراج شد و در اوایل نیمه دوم داور بازیکن دیگر تیم ما را اخراج کرد! با این حال بازنده نشدیم. یک مهاجم گذاشتیم و7 نفره دفاع کردیم تا بازی بدون گل به پایان رسید.فکرمی کنم نادر محمدخانی و اسماعیل هلالی در آن بازی اخراج شدند.

ابراهیمی افزود: بدترین باخت ما در دربی هم درمسابقه ای بود که پرسپولیس کاملا تیم برتر میدان بود و فوتبال زیبایی ارایه کرد اما در دقیقه 90 علیرضا اکبرپور روی ضربه کرنر ما ضد حمله زد و فرار کرد وگل تیم استقلال را زد. در آن مسابقه واقعا پرسپولیس عالی و زیبا و فنی بازی کرد اما در یک لحظه غفلت و روی یک ضد حمله گل خوردیم وباختیم. 

مربی اسبق پرسپولیس در مورد نتیجه دربی پنجشنبه گفت: من این بازی را پیش بینی نمی کنم!