همه‌چیز از اظهارات جنجالی خداداد عزیزی پیش از شروع ویژه برنامه شب یلدا در شبکه دوم سیما شروع شد؛ جایی که غزال تیزپای فوتبال ایران درخصوص خداحافظی‌اش از تیم ملی به بررسی برخی دلایل آن پرداخت.

به گزارش مرور نیوز، خداداد در این ویژه برنامه شب یلدا صحبت‌هایش درباره جدایی از کادر فنی تیم ملی را این‌طور آغاز کرد که متاسفانه مردم و خواست آنها در مورد تیم ملی برای عده‌ای از دوستان مهم نیست. من تصمیم خودم را برای جدایی از تیم ملی گرفته‌ام و سپس در ادامه مدعی شد: «من با تماس قلعه‌نویی به تیم ملی رفتم. زمانی که بعد از ۳ ماه یک‌سری اتفاقات شخصی برایم افتاد که دوست ندارم در موردش صحبت کنم، به این نتیجه رسیدم که استعفا بدهم.»

مشاور سرمربی تیم ملی ایران درباره پیگیری امیر قلعه‌نویی گفت: «بعد از استعفایم خیلی از بازیکنان و مربیان تیم ملی تماس گرفتند تا دلیل آن را بدانند ولی برایم جالب بود که قلعه‌نویی اصلا نپرسید که چرا رفتی؟! چه شد؟! من که خودم به تیم ملی نیامده بودم. اگر نمی‌توانستم کمک کنم، چرا زنگ زدید که بیایم؟! من در تمام زندگی‌ام آویزان و مجیزگوی کسی نبوده‌ام. به کسی هم نیاز ندارم.»

قلعه‌نویی: حالا من بدهکار شده‌ام؟

همه اینها درحالی هستند که شنیده می‌شود امیر قلعه‌نویی سرمربی تیم ملی که توقع شنیدن این صحبت‌ها از سوی مشاور خود در تیم ملی را نداشته تا حدی زیادی از این صحبت‌ها برآشفته شده؛ هرچند سعی کرده تا در مدت کوتاه باقی‌مانده تا جام ملت‌های آسیا واکنش رسمی به این موضوع نداشته باشد. سرمربی تیم ملی در هفته‌های اخیر درد زیادی به دلیل سنگ کلیه متحمل شده و از این بابت هم بیماری اخیر عاملی شده تا او آرامش را به کشمکش و بگومگوهای رسانه‌ای در آستانه جام ملت‌ها آسیا ترجیح بدهد.

با این حال درباره واکنش قلعه‌نویی نسبت به اظهارات عزیزی شنیده می‌شود که او در جمعی از همبازیان قدیم و دوستانش در این مورد گفته است: «خداداد بدون اطلاع من استعفا داد و رفت، من دیگر چه صحبتی باید با او می‌کردم؟ اصلا چه حرفی باید می‌زدم؟ او استعفا داده و رفته و دیگر دلیل این صحبت‌ها آن هم در برنامه زنده تلویزیونی را متوجه نمی‌شوم که چرا باید در این مقطع و در آستانه جام ملت‌ها این حرف‌ها مطرح شود؟ اگر قبل از اینکه این اتفاق بیفتد، یعنی قبل از استعفا، از من می‌پرسید بروم یا نروم من هم دلیل این کار را از وی جویا شده و از او حتما می‌پرسیدم چرا می‌خواهی بروی! الان که گذاشته و رفته، تازه یادش افتاده که چرا تماس نگرفته‌ام؟ الان من باید مدعی باشم که چرا با من تماس نگرفته است. او به من احترام نگذاشت و حالا هم این صحبت‌ها درحالی مطرح می‌شود که گویا من بدهکار هستم؟!»

قلعه‌نویی از مشاورش توقع نداشت!

در این خصوص شنیده می‌شود در ماه‌های اخیر با توجه به انتخاب عزیزی از سوی قلعه‌نویی به‌عنوان مشاور خود، سرمربی تیم ملی از سوی برخی اطرافیانش به صورت مستقیم یا غیرمستقیم تحت فشار زیادی قرار گرفته و انتقادات زیادی علیه وی مطرح شده است؛ بنابراین توقع شنیدن این اظهارات جنجالی از سوی خداداد را نداشته است. قلعه‌نویی درنهایت در این جمع این‌طور عنوان می‌کند: «الان برایم فقط تیم ملی و موفقیت این تیم در جام ملت‌های آسیا مهم است. همه تلاش خود را می‌کنم تا با کمک ملی‌پوشان در روزهای باقی‌مانده تا جام ملت‌ها بهترین تدارک را برای این رقابت‌ها داشته باشیم تا به امید خدا و حمایت مردم و مسئولان بهترین نتیجه را در این رقابت‌ها کسب کنیم.»

جالب اینکه در این خصوص شاهرخ بیانی، یکی از پیشکسوتان استقلال نیز روز گذشته در گفت‌وگویی با بیان اینکه کار خداداد اصلا درست نیست و من به هیچ عنوان حق را به عزیزی نمی‌دهم، تاکید کرده بود که سه ماه او در کنار تیم ملی بود و به جای اینکه با قلعه‌نویی تماس بگیرد یا پیش ایشان برود و از مشکلاتش بگوید، در رسانه‌ها از تیم ملی خداحافظی کرد. تا آنجا که من می‌دانم قلعه‌نویی از او دلخور است. چطور می‌شود خداداد به جای اینکه به قلعه‌نویی زنگ بزند یا اینکه به ملاقات ایشان برود در رسانه و تلویزیون ماجرای رفتنش را پیش می‌کشد و تازه از قلعه‌نویی هم به‌خاطر تماس نگرفتنش ناراحت است. حضور در تیم ملی افتخار بزرگی است. همه آرزو دارند در تیم ملی باشند، آن وقت خداداد چرا باید بدون اطلاع قلعه‌نویی تیم ملی را ترک کند. کاملا حق را به قلعه‌نویی می‌دهم و کار خداداد درست نبود.