در صورتی که مسوولان باشگاه استقلال نتوانند با یکی از گرانترین بازیکنان این فصل خود برای جدایی در نیم فصل به توافق برسند، سد بزرگی مقابل آنها برای برآورده کردن خواسته نکونام ایجاد خواهد شد.

به گزارش مرور نیوز، تیم فوتبال استقلال تهران فصل ۱۴۰۳-۱۴۰۲ را با مشکلات و حاشیه‌های بسیار زیادی آغاز کرد و همین حاشیه‌ها باعث شد تا جواد نکونام آنطور که تمایل داشت نتواند استقلال را با بازیکنان مد نظرش آماده لیگ بیست و سوم کند.

نبود بازیکن‌های خوب در خط دفاعی و حمله چالشی بود که سرمربی جدید آبی‌ها با آن روبه‌رو شد. نکونام پس از تمرینات و بررسی بازیکنان استقلال که در خط حمله ضعف‌هایی را می‌دید خواستار جذب یک بازیکن حرفه‌ای و خارجی در این پست شد.

پس از عنوان شدن این موضوع از سوی سرمربی آبی‌های پایتخت مدیران باشگاه برای تقویت تیم با جذب یک بازیکن خارجی موافقت کردند. پس از این موافقت نکونام با مهاجم آرژانتینی مورد نظر خود وارد مذاکره شد تا نظر او را برای حضور در استقلال جلب کند.

با گذشت زمان و انجام مذاکرات بالاخره گوستاوو بلانکو آرژانتینی با باشگاه استقلال به توافق رسید اما باز هم نکونام راضی نبود. هرچند کمبود بازیکنان کار آبی‌ها را سخت کرده بود ولی سرمربی استقلال مجبور بود با همین نفرات تا پایان نیم فصل اول کار را ادامه بدهد.

حال با نزدیک شدن به پایان نیم فصل اول لیگ بیست‌وسوم جواد نکونام در نشست خبری بعد از بازی با گل گهر اعلام کرد: با شرایطی که استقلال دارد باید ۵ بازیکن جدید بگیریم. اگر این اتفاق رخ بدهد قطعاً در نیم فصل دوم شرایط بهتری خواهیم داشت.

درخواست نکونام برای ۵ بازیکن جدید کار مدیران باشگاه استقلال را سخت خواهد کرد چرا که آبی‌ها با توجه به قراردادهای خود با بازیکنان و سقف قراردادها باید تدبیر به خرج دهند تا در ادامه لیگ حاشیه جدیدی نداشته باشند. آبی‌های پایتخت برای اینکه بتوانند بازیکن جدیدی بگیرند باید ۵ بازیکن را از لیست خود کنار بگذارند تا مراحل جذب بازیکن جدید فراهم شود.

در شرایطی که نکونام درخواست جذب ۵ بازیکن جدید داشته است، رعایت کردن سقف قراردادها که در نیم فصل اول هم برای استقلال دردسر شده بود، به معضل جدید او و باشگاه استقلال برای نیم فصل دوم تبدیل شده است.

در این میان ارسلان مطهری که در نیم فصل اول کمتر از سوی سرمربی استقلال به کار گرفته شده و در تفکرات تاکتیکی او جایی نداشت، گزینه اصلی جدایی از جمع آبی پوشان و قرار گرفتن در فهرست مازاد این تیم است.

اما مشکلی که برای قطع همکاری با این مهاجم وجود دارد، رقم بالای قرارداد اوست که یا باشگاه باید این رقم - که گفته می شود بالای ۲۰ میلیارد تومان است - را به طور کامل پرداخت کند یا با مطهری به توافق برسد.

در صورتی که ارسلان مطهری موافق با این جدایی نباشد یا مطالباتش را به طور کامل از استقلال دریافت نکند، مسوولان باشگاه عملا با سد بزرگی مواجه خواهند بود که به دنبال آن توانایی اجابت خواسته جواد نکونام برای جذب بازیکن جدید را نخواهند داشت.