بازیکنان تیم ملی فوتبال فلسطین در آستانه نخستین بازی جام ملت‌های آسیا اعلام کردند قلب‌شان با مردم غزه است.

به گزارش مرور نیوز، تیم ملی فوتبال فلسطین ساعت 21 فردا (یکشنبه) در نخستین بازی‌اش در گروه C جام ملت‌های آسیا 2023 رودرروی ایران قرار می‌گیرد. در دیگر دیدار این گروه امارات به مصاف هنگ‌کنگ می‌رود.

تیم ملی فلسطین تحت تأثیر تجاوزات رژیم صهیونیستی به نوار غزه قرار دارد. حملاتی که در بیش از سه ماه گذشته منجر به شهادت 23 هزار نفر شد.

عُدی خروب، هافبک تیم ملی فلسطین در آستانه بازی با ایران گفت: پیامی که ما از طریق فوتبال می‌توانیم بفرستیم، این است که به دور دوم جام ملت‌های آسیا راه پیدا کنیم، زیرا فلسطین و مردمانش می‌خواهند زندگی کنند. این چیزی است که ما باید آن را انجام دهیم.

وی افزود: بازیکنان تیم ملی فلسطین به ویژه آنهایی که خانواده‌های‌شان در غزه حضور دارند، به سختی می‌توانند روی تمرینات تمرکز کنند. آنها حتی در طول تمرینات خبرهای جنگ در غزه را دنبال می‌کنند. قلب ما با مردم غزه است و برای‌شان دعا می‌کنیم. می‌توانیم با صعود در جام ملت‌های اندکی آنها را خوشحال کنیم.

موسی فیراوی دیگر ملی‌پوش فلسطینی گفت که این تیم با وجود شرایط سخت در غزه به دنبال صعود در جام ملت‌های آسیا است.

این بازیکن تیم ملی فلسطین اظهار داشت: گروهی که در آن قرار داریم واقعاً خاص است. امیدواریم به لطف خدا با شهامت بازی کنیم و راهی مرحله گروهی جام ملت‌های آسیا شویم. تمامی اعضای تیم ملی فلسطین از اتفاقاتی که اکنون در کشورمان می‌گذرد، انگیزه می‌گیرند و این دوران سختی برای خانواده‌هاست. بازیکنان تیم ملی فلسطین حرفه‌ای هستند و باید به رویکرد قبلی خود ادامه دهیم.