تیم فوتبال تاجیکستان با برتری مقابل امارات در ضربات پنالتی به مرحله یک‌چهارم نهایی جام ملت‌های آسیا صعود کرد.

به گزارش مرور نیوز، در دومین دیدار مرحله یک‌هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا از ساعت ۱۹:۳۰ امشب تیم‌های تاجیکستان و امارات با قضاوت آراکی یوسوکه ژاپنی در ورزشگاه احمد بن علی دوحه به مصاف هم رفتند که در پایان تاجیکستان با شکست امارات در ضربات پنالتی صعود کرد.

دو تیم در شرایطی در برابر هم به میدان قرار گرفتند که تاجیکستان در گروه A، با کسب ۴ امتیاز توانست بالاتر از لبنان و چین و پایین‌تر از قطر میزبان به عنوان تیم دوم به جمع ۱۶ تیم اضافه شود و امارات نیز که در گروه C و همگروه ایران بود با با ۴ امتیاز به عنوان تیم دوم راهی یک‌هشتم شده بود.

بازی در نیمه اول با برتری تاجیکستان همراه بود و وحدت حنانوف در دقیقه ۳۰ توانست دروازه امارات را باز کند. نیمه اول با برتری یک بر صفر تاجیکستان به پایان رسید.

نیمه دوم یا حملات پرفشار اماراتی‌ها برای جبران گل خوردا دنبال شد و سرانجام تلاش‌ شاگردان پائولو بنتو در دقیقه ۵+۹۰ به نتیجه رسید و امارات با ضربه خلیفه مبارک الحمدی به گل مساوی رسید.

با توجه با تساوی یک- یک، نبرد تاجیکستان و امارات برای مشخص شدن تیم صعود کننده به وقت اضافه کشیده شد.

در دو وقت اضافه ۱۵ دقیقه‌ای تلاش دو تیم نتیجه‌ای نداشت تا کار برای تعیین تیم برنده به ضربات پنالتی بکشد.

در ضربات پنالتی، تاجیکستان با نتیجه ۵ بر ۳ و در مجموع ۶ بر ۴ به پیروزی رسید و تا شگفتی‌ساز شود و به جمع ۸ تیم برتر آسیا صعود کند.

تاجیکستان در مرحله یک‌چهارم نهایی، روز ۱۳ بهمن و از ساعت ۱۵ با برنده دیدار تیم‌های عراق و اردن بازی خواهد کرد. عراق و اردن در چارچوب مرحله یک‌هشتم‌نهایی عصر فردا و از ساعت ۱۵ به مصاف هم می‌روند.

ترکیب اولیه امارات:

خالد عیسی، بدر ناصر، خالد الهاشمی، خلیفه الحمدی، زاید سلطان، عبدالله رمضان، یحیی ناد، یحیی الغسانی، طاحون الذعبی، فابیو لیما و کایو کاندو

سرمربی: پائولو بنتو

ترکیب اولیه تاجیکستان:

رستم یتیموف، احتم نظروف، زائر جورِبایف، وحدت هنانوف،منوچهر صفروف، پرویزجان عمربایف، علی‌شیر شکروف، احسان پنجشنبه، شیروانی محبت‌شاهف، شهرام سامیف و علی‌شیر جلیلوف

سرمربی: پیتر شگرت