انتخاب سرمربی جدید پرسپولیس به دلایل گوناگون با موجی از مخالفت‌های هواداران این تیم روبه‌رو شده است.

به گزارش مرور نیوز، بعد از چند روز بازی با اسم‌های مختلف در نهایت با اعلام باشگاه پرسپولیس ، اوسمار ویرا دستیار یحیی گل‌محمدی به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس انتخاب و معرفی شد تا موجی از نارضایتی در جامعه هوادارای پرسپولیس به وجود بیاید. ویرا که فصل گذشته به پرسپولیس ملحق شده بود حالا به عنوان نفر اول کادر فنی مشغول به کار شده است. هرچند که از حالا انتقادات زیادی به او وارد شده و به نظر می‌رسد که چه در فضای مجازی و چه در فضای حقیقی، این مربی منتقدان زیادی خواهد داشت و می‌توان حدس زد که فشار زیادی را متحمل خواهد شد.

درباره انتخاب اوسمار به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس حرف و حدیث‌های زیادی وجود دارد؛ برخی‌ها رقم پایین قرارداد او را دلیل اعلام او به عنوان سرمربی پرسپولیس می‌دانند و برخی دیگر شناخت این مربی برزیلی از بازیکنان پرسپولیس و فضای فوتبال ایران را دلیلی می‌دانند که اوسمار به عنوان سرمربی پرسپولیس انتخاب شده است. از طرف دیگر زمزمه‌هایی مبنی بر حمایت چند بازیکن از اوسمار برای سرمربیگری او به گوش می‌رسد که البته باشگاه پرسپولیس در بیانیه‌ایی که برای انتخاب اوسمار به عنوان سرمربی پرسپولیس منتشر کرد واکنشی به این موضوع نداشت.

در چند وقت اخیر صحبت‌های زیادی مبنی بر نقش چند بازیکن در پرسپولیس که بیشتر از یک فوتبالیست عمل کرده‌اند به گوش می‌رسد. درباره این بازیکنان گفته می‌شود که آنها در بحث تصمیم‌گیری در پرسپولیس نقش زیادی دارند که البته این موضوع مربوط به روزهای اخیر نیست بلکه در زمان سرمربیگری یحیی گل‌محمدی هم این حرف‌ها مطرح می‌شد. بازیکنانی نظیر علیرضا بیرانوند، سروش رفیعی و ... بازیکنانی هستند که گفته می‌شود نقش بیشتری نسبت به یک فوتبالیست در پرسپولیس ایفا می‌کنند. حتی گفته می‌شود پاداش‌هایی که هوادار متمول پرسپولیس در زمان سرمربیگری گل‌محمدی به بازیکنان می‌داد از طریق این بازیکنان بین اعضای تیم تقسیم می‌شد تا به این ترتیب نقش پررنگ‌تری نسبت به سایر بازیکنان داشته باشند که دلیل این موضوع رابطه خوب هوادار متمول با این بازیکنان بوده است.

جالب اینجا است که امید عالیشاه و وحید امیری به عنوان کاپیتان‌های اول و دوم پرسپولیس در این مسائل ورود نکرده‌اند اما گفته می‌شود که نقش بازیکنانی که تأثیرشان بیشتر از یک فوتبالیست است در انتخاب اوسمار به عنوان سرمربی جدید پرسپولیس بی‌تأثیر نیست. انتشار پست‌های حمایتی از این مربی برزیلی یکی از دلایلی است که گفته می‌شود حمایت‌های برخی بازیکنان باعث شد تا به سمت سرمربیگری پرسپولیس برسد. با این همه باید دید اوسمار ویرا در قامت سرمربیگری پرسپولیس قادر خواهد بود که نتایج درخشان این تیم در سال‌های اخیر را تکرار کند یا اینکه این مربی جوان و برزیلی زودتر از حد انتظار از این سمت کنار گذاشته خواهد شد.