تیم ملی فوتبال اردن در یک دیدار دراماتیک برابر عراق به پیروزی رسید.

به گزارش مرور نیوز، تیم‌های عراق و اردن در مرحله یک هشتم نهایی به مصاف هم رفته‌اند و به دنبال صعود به مرحله بعد خواهند بود.

عراقی‌ها که با ۹ امتیاز و شکست ژاپن در صدر گروه D قرار گرفت از انگیزه و اعتماد به نفس بالایی برخوردار هستند و می‌خواهند که نتایج خوبشان در این تورنومنت را ادامه دهند.

اردنی‌ها هم نتایج خوبی کسب کردند و در گروه E موفق شد کره‌جنوبی را متوقف کنند و پس از صدرنشینی در پایان هفته دوم در بازی آخر با شکست مقابل بحرین سوم شدند و به مصاف عراق آمدند.


تقویم تاریخ برگزاری: دوشنبه ۹ بهمن ۱۴۰۲ - یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا

سوتداور: علیرضا فغانی

ترکیب عراق:

جلال حسن، احمد یحیی (۵۴- دوسکی)، سولاکا، سعد ناطق ناجی، علی عدنان (۷۲- ناطق)، اوساما رشید (۶۳- مهند علی)، ال اماری، یوسف امین (۵۴- زیدان اقبال)، علی جاسم، ابراهیم بایش، ایمن حسیناردنترکیب اردن:

یزید ابولیلا، عبدالله نصیب، یزان ال عرب، سالم العجالین، احسان حداد، نذار الرشیدان، عاید، مردی، علوان، موسی التعمری، یزان النعیمات

۱۹۸۴۴۱۶
کارت زرداخطارها:
تیم ملی عراق: آیمن حسین (۴۵+۳) (۷۸)
تیم ملی اردن: نصیب (۱۴)

کارت زرد و قرمزاخراج ها:
تیم ملی عراق: آیمن حسین (۷۸)

توپ گلشرح گل:
دقیقه ۱+۴۵ - یزان النعیمات (عراق ۰ - ۱ اردن): یزان النعیمات از نیمه زمین پاس اشتباه مدافع عراق را قطع کرد و با جلال حسن تک به تک شد و با ضربه چیپ هوشمندانه گل اول این تیم را به ثمر رساند.


دقیقه ۶۸ - سعد ناطق (عراق ۱ - ۱ اردن): ارسال روی دروازه اردنی‌ها با ضربه سر سعد ناطق همراه شد و اشتباه مدافع و دروازه‌بان اردن برای دفع توپ باعث شد تا این ضربه سر آرام به گل تبدیل شود و بازی به تساوی کشیده شود.


دقیقه ۷۶ - ایمن حسین (عراق ۲ - ۱ اردن): ارسال دوسکی در محوطه جریمه با استپ خوب و ضربه محکم ایمن حسین همراه شد تا این بازیکن ششمین گل خودش و گل دوم عراق را به ثمر رساند.


کرنومترلحظات حساس:


دقیقه ۱۹: ضربه خطرناک جلال حسن با شیرجه عالی جلال حسن به کرنر فرستاده شد.


دقیقه ۲۱: ضربه پای راست یوسف امین به شکل خطرناک از کنار دروازه اردن به بیرون رفت.


دقیقه ۲۸: علی علوان از نیمه زمین با دروازه‌بان عراق تک به تک شد و ضربه بغل پا این بازیکن را جلال حسن به خوبی به کرنر فرستاد تا همچنان مسابقه بدون گل در جریان باشد.


دقیقه ۳۶: ضربه ابراهیم بایش با شیرجه بلند ابولیلا به کرنر فرستاده شد.


دقیقه ۳۸: موسی التعمری با تکنیک بالایی که دارد خط دفاعی عراق را به هم ریخت، اما بازهم جلال حسن بود که مانع گلزنی این بازیکن در شرایط تک به تک شد.


دقیقه ۵۵: بازهم شوت از راه دور عراقی‌ها توسط ابولیلا برگشت داده شد تا این دروازه‌بان واکنش‌های خوبی در این مسابقه داشته باشد.


دقیقه ۶۶: ضربه ابراهیم بایش از کنج محوطه جریمه باز هم با واکنش خوب ابولیلا همراه شد و به کرنر فرستاده شد، در ادامه این صحنه بازیکنان عراق روی ارسال کرنر و شلوغی محوطه جریمه صاحب موقعیت شدند که ضربه ناطق به شکل خطرناکی از محوطه اردن دفع شد.


دقیقه ۷۵: ضد حمله سریع بازیکنان اردن با رهبری التعمری شکل گرفت و پاس علی علوان خطرناک از مقابل بازیکنان اردن به شکلی خطرناک رد شد و به گل ختم نشد.


دقیقه ۸۹: یزان العرب مدافع تیم ملی اردن با حضور در محوطه جریمه و ضربه والی میرفت که دروازه عراق را باز کند، اما ضربه این بازیکن به مدافع تیم ملی عراق برخورد کرد و به کرنر رفت.


دقیقه ۹۰: روی ارسال کرنر بازهم یزان العرب صاحب موقعیت شد، اما ضربه او به داخل شش قدم رفت و در حالی که مهاجمان اردن انتظار توپ را می‌کشیدند جلال حسن با شیرجه بلند توپ را در آغوش کشید.


دقیقه ۹۲: حرکت فوق العاده موسی التعمری با ضربه زمینی این بازیکن همراه شد که بازهم جلال جسن با واکنش خوب توپ را با پا دفع کرد و اجازه گلزنی به اردنی‌ها نداد.