AFC با انتشار بیانیه‌ای تصمیم داور بازی تیم‌های ملی عراق و اردن در مرحله یک هشتم نهایی جام ملت‌های آسیا برای اخراج زننده گل دوم عراق را درست دانست.

به گزارش مرور نیوز، کنفدراسیون فوتبال آسیا درباره تصمیم بحث‌برانگیز علیرضا فغانی ، داور بازی تیم‌های ملی عراق و اردن برای اخراج ایمن حسین مهاجم تیم ملی عراق پس از زدن گل دوم عراقی‌ها بیانیه‌ای منتشر کرد و در آن ضمن حمایت از تصمیم فغانی درباره دلایل اخراج ایمن حسین نوشت: کارت زرد اول بازیکن در دقیقه 3+45 به دلیل اعتراض لفظی و عملی او به تصمیم داور بود و کارت زرد دوم او در دقیقه 77 به دلیل تاخیر زیاد در شروع مجدد بازی. از این رو بازیکن شماره 18 عراق، ایمن حسین با ارتکاب دومین خطای سزاوار دریافت اخطار، کارت قرمز گرفت و اخراج شد.

در ادامه بیانیه AFC آمده است: طبق ماده 12 آیین‌نامه اتحادیه بین المللی فوتبال(IFAB)، صدور کارت زرد دوم برای بازیکن شماره 18 عراق در دقیقه 77 مجازات تأخیر در شروع مجدد بازی بود. به موجب این ماده داور باید به بازیکنانی که بیش از اندازه شروع مجدد بازی را به تاخیر اندازند، اخطار دهد و ایمن حسین نیز پس از به ثمر رساندن گل در دقیقه 75، شروع مجدد بازی را بیش از حد به تاخیر انداخت. در جریان شادی گل بازیکن، داور سه بار به او هشدار جدی و در نهایت کارت زرد دوم را به او نشان داد. از این رو در خصوص دومین اخطاری که به ایمن حسین داده شد، تصمیم داور دست و برطبق قوانین بازی بود.

کنفدراسیون فوتبال آسیا قویاً هواداران، رسانه‌ها و سایر ذینفعان را به احترام به تصمیمات اتخاذ شده توسط داوران مسابقات دعوت می‌کند.