مدافع تیم ملی فوتبال ایران گفت: یکدل شده‌ایم و غروری نداریم تا بتوانیم دل مردم را شاد کنیم.

به گزارش مرور نیوز،  شجاع خلیل‌زاده  در حاشیه تمرین تیم ملی فوتبال ایران درباره دیدار با قطر در نیمه‌نهایی جام ملت‌های آسیا اظهار داشت: پیروزی مقابل ژاپن را به مردم ایران تبریک می‌گویم. بازی سختی بود که همه می‌دانستیم که این بازی چقدر مهم و سخت است. خدا را شکر توانستیم با یک بازی منطقی نتیجه خوبی را رقم بزنیم و دل مردم را شاد کنیم. به نظرم بازی با قطر سخت‌تر از دیدار با ژاپن است. تمام بازیکنان تلاش و تمرکز کردند و امیدوارم به لطف خدا و با دعای خیر ۸۵ میلیون نفر با پیروزی از زمین مسابقه خارج شویم.

وی ادامه داد: از هواداران حاضر در قطر تشکر می‌کنم که تاکنون جو بسیار خوبی را برای ما به وجود آوردند. امیدوارم بازی بعدی هم همین جو برای ما وجود داشته باشد، هرچند که با تیم میزبان بازی داریم. بدون شک بازی بسیار سختی خواهد بود و امیدوارم بتوانیم نتیجه خوبی بگیریم. همه بازیکنان یکدل هستند که بتوانند با یک نتیجه خوب دل مردم را شاد کنند.

مدافع تیم ملی فوتبال در خصوص اینکه در چند سال اخیر هیچ وقت تیم ملی اینقدر به قهرمانی در آسیا نزدیک نبوده و این موضوع موجب غرور بازیکنان خواهد شد یا خیر، تصریح کرد: در اردوی کیش تمام بازیکنان جلسه‌ای برگزار کردند و گفتیم بازی با ژاپن یا قطر یا تیم دیگری برایمان مهم نیست و برای این هدف یکدل شده‌ایم. حتی اگر در فینال هم با ژاپن بازی می‌کردیم، برایمان فرقی نمی‌کرد. برایمان مهم است که در این شرایط سخت دل مردم را شاد کنیم. امیدوارم مقابل قطر هم به پیروزی برسیم و گام بلندی برای قهرمانی برداریم.

وی افزود: هیچکدام از بازیکنان دچار غرور نشده‌اند، چون تمام بازیکنان با تجربه هستند؛ در جام جهانی بازی کرده‌اند و چند دوره در جام ملت‌ها حضور داشتند. بازیکنی در تیم ملی نداریم که با یک برد مغرور شود. بازی با ژاپن برای ما به خاطرات پیوست و از حالا به بازی با قطر فکر می‌کنیم.

مدافع تیم ملی فوتبال ایران خاطرنشان کرد: در آخرین بازی‌مان مقابل قطر در یک تورنمنت چهارجانبه توانستیم حریف را شکست دهیم، اما آن مسابقه با این بازی اصلاً قابل مقایسه نیست. این بار قرار است مقابل تماشاگران آن‌ها و در خانه خودشان بازی کنیم. از مردم می‌خواهم ما را دعا کنند تا ما هم بتوانیم در این شرایط برای لحظه‌ای آن‌ها را شاد کنیم.