تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان با شکست بلاروس توانست عنوان سومی جام جهانی ۲۰۲۴ را به دست بیاورد.

 به گزارش مرور نیوز، تیم ملی فوتبال ساحلی کشورمان از ساعت 17:30 امروز (یکشنبه - به وقت ایران) در مرحله رده‌بندی مسابقات جام جهانی فوتبال ساحلی 2024 امارات، مقابل تیم ملی بلاروس صف‌آرایی کرد و ملی‌پوشان ساحلی کشورمان  در دیداری یک طرفه توانستند حریف اروپایی خود را با نتیجه پرگل 6 بر یک شکست دهند تا برای دومین بار در تاریخ جام جهانی به عنوان سومی این مسابقات دست پیدا کنند.

ملی‌پوشان ساحلی کشورمان در دومین دقیقه، وقت اول توسط امیرحسین اکبری به گل رسیدند. بازیکنان ایران پس از گل‌ اول به حلات خود ادامه دادند و در دقیقه 4 برتری‌شان را مقابل بلاروس دوبرابر کردند و توسط موحد محمدپور گل دوم را به ثمر رساندند. در ادامه این نیمه گل دیگری رد و بدل نشد تا 12 دقیقه اول با پیروزی 2 بر صفر ایران به پایان برسد.

در 12 دقیقه دوم، خیلی زود توسط محمد مرادی و رضا امیری 2 گل مشابه و با یک ضربه برگردان به ثمر رساندیم و فاصله را با بلاروس به 4 گل رسید. در ادامه این نیمه، بازیکنان بلاروس توانستند چند موقعیت روی دروازه ایران خلق کنند و حتی 2 بار تیر دروازه ما باعث شد که دروازه ما بسته بماند و در چند صحنه هم‌ با درخشش بهزادپور و میرجلیلی در درون دروازه، بلاروسی‌ها راهی به دروازه ایران پیدا نکردند. در ادامه ایران صاحب یک ضربه خطا شد و توسط محمد معصومی‌نژاد گل پنجم را به ثمر رساند تا وقت دوم با همین نتیجه به سود شاگردان نادری به پایان برسد.

در وقت سوم؛ بازیکنان بلاروس که به شدت خشن بازی می‌کردند، بارها خواستند که به دروازه ایران نزدیک شوند اما با عملکرد خوب مدافعان و دروازه‌بان ما، نتوانستند به گل برسند و شاگردان علی نادری که در این نیمه خیلی خوب بازی را مدیریت کرده بودند، باز هم در دقایق پایانی بازی توسط محمدعلی مختاری به گل رسیدند تا بلاروس را در دیدار پایانی 6 گله کنند. بلاروس در 2 دقیقه پایانی از روی یک ضربه خطا یکی از گل‌های خورده را پاسخ داد.

مهدی تاج رئیس فدراسیون فوتبال هم تلاش ساحلی‌بازان کشورمان را از نزدیک تماشا کرد و شاهد کسب مقام سوم ایران در جام جهانی 2024 امارات بود.