سال ۱۴۰۲ با درگذشت ستارگان بزرگی در دنیای ورزش همراه بود.

به گزارش مرور نیوز، کورت همرین مهاجم نامدار فوتبال سوئد در ۹۰ سالگی درگذشت. این فوتبالیست بیشتر دوران حرفه‌ای خود را در ایتالیا گذراند و هنوز در بین ۱۰ گلزن برتر سری آ قرار دارد، او در تیم ملی سوئد در ۳۲ بازی ۱۷ گل به ثمر رساند و در جام جهانی ۱۹۵۸ توانست با سوئد به فینال جام جهانی راه یابد و در نهایت برابر برزیل شکست خورد و در نهایت پس از یک دوره بیماری طولانی در ۹۰ سالگی درگذشت.

فرانتس بکن‌باوئر

فرانتس بکن‌باوئر، اسطوره فوتبال آلمان یکی از مهم‌ترین چهره‌های فوتبالی بود که سال ۱۴۰۲ از دنیا رفت. قیصر فوتبال آلمان در ۷۸ سالگی درگذشت، او که یکی از پرافتخارترین بازیکنان و مربیان تاریخ فوتبال محسوب می‌شود به همراه دیدیه دشان و ماریو زاگالو تنها مربیانی‌اند که در دنیای فوتبال توانسته‌اند هم به عنوان بازیکن و هم به عنوان سرمربی، جام جهانی را بالای سر ببرند.

ماریو زاگالو
ماریو زاگالوی افسانه‌ای که به عنوان بازیکن و مربی با تیم ملی برزیل چهار قهرمانی جام جهانی را تجربه کرده بود، در ۹۲ سالگی به دلیل کهولت سن درگذشت. او در جام جهانی ۷۰ هدایت تیم ملی برزیل را بر عهده داشت و خیلی‌ها تیم تحت هدایت او را بهترین تیم ادوار جام جهانی می‌دانند که توانست با قدرت قهرمان جام جهانی شود و در جام جهانی ۵۸ نیز با برزیل به عنوان قهرمانی جام جهانی رسیده بود.

تری ونبلز
تری ونبلز، سرمربی سال‌های دور تیم ملی فوتبال انگلیس نیز در ۸۰ سالگی درگذشت. ونبلز در بازی خاطره‌انگیز ایران و استرالیا در مقدماتی جام جهانی ۹۸ فرانسه، هدایت کانگورو‌ها را بر عهده داشت و پس از گذراندن دوران بسیار موفق با کریستال‌پالاس، کوئینزپارک، بارسلونا و تاتنهام، سکان هدایت انگلیس را بر عهده گرفت و این تیم را به نیمه‌نهایی یورو ۹۶ رساند. او همچنین بیش از ۵۰۰ بازی برای چلسی، تاتنهام، کوئینزپارک‌رنجرز و کریستال‌پالاس به عنوان بازیکن انجام داد.

سر بابی چارلتون
سر بابی چارلتون، اسطوره فوتبال انگلیس و باشگاه منچستریونایتد نیز در ۸۶ سالگی درگذشت. او فوتبالش را از باشگاه منچستریونایتد شروع کرد. در جام جهانی ۱۹۶۲ به همراه تیم ملی انگلیس حضور داشت، ولی با وجود ارائه بازی‌های بسیار خوب به موفقیتی دست نیافت. در دهه ۱۹۶۰ او به همراه جرج بست و دنیس لاو، مثلثی فوق‌العاده در تیم منچستریونایتد تشکیل داد. چارلتون در پایان جام جهانی ۱۹۶۶ عنوان بهترین بازیکن جام را کسب کرد و در این سال صاحب توپ طلای بهترین بازیکن فوتبال اروپا هم شد. چارلتون در ۶۰۶ بازی در منچستر ۱۹۹ گل به ثمر رساند.

لوئیس سوارس میرامونتس
لوئیس سوارس میرامونتس که دوران درخشانی در اینتر و بارسلونا داشت، در ۸۸ سالگی درگذشت. سوارس که ۳۲ بازی ملی برای اسپانیا انجام داد، بیشتر به خاطر دوره درخشانش در سن‌سیرو به یاد آورده می‌شود. او سال ۱۹۶۱ به اینتر پیوست و ۹ سال به‌یادماندنی را در میلان سپری کرد و تاکنون تنها اسپانیایی است که فاتح توپ طلا شده است.

سیلویو برلوسکنی
سیلویو برلوسکنی، معمار میلان طلایی که سال‌ها در فوتبال اروپا حکمرانی کرد، بعد از ابتلا به سرطان خون درگذشت. نام برلوسکونی برای اهالی فوتبال، تیم میلان را تداعی می‌کند که در دوران درخشانش توانست به قهرمانی‌های مهمی در ایتالیا و لیگ قهرمانان برسد.

آنتونیو کارباخال
دروازه‌بان سابق تیم ملی مکزیک که سابقه ۵ حضور در جام جهانی را داشت در ۹۳ سالگی درگذشت. کارباخال با تیم ملی مکزیک در جام‌های جهانی برزیل ۱۹۵۰، سوئیس ۱۹۵۴، سوئد ۱۹۵۸، شیلی ۱۹۶۲ و انگلیس ۱۹۶۶ بازی کرد. او رکورد جام جهانی را به مدت ۳۲ سال در اختیار داشت تا اینکه لوتار ماتئوس آلمانی در سال ۱۹۹۸ پنجمین جام جهانی خود را در فرانسه تجربه کرد.