الناز دارابیان، بانوی مدال آور بازی‌های آسیایی هانگژو در روزهای گذشته با انگشتری که از رهبر انقلاب هدیه گرفته بود زمینه آزادی هفت زندانی را فراهم کرد.

به گزارش مرور نیوز، الناز دارابیان بانوی طلایی بازی های پاراآسیایی هانگژو در رابطه با کمک به آزادی هفت زندانی گفت: من یک نیت کرده بودم و نذر داشتم و بعد از اینکه برآورده شد و انگشتر آقا به دستم رسید باید آن را ادا میکردم. نیتم این بود با انگشتر تبرک و مبارکی که از بالاترین مرجع سیاسی و ولایت فقیه رهبری معظم آیت الله خامنه ای به دست من رسیده بود را صرف کار خیر کنم.

دارابیان گفت: من در صفحه شخصی خود اعلام کردم و قیمت اولیه را ۷ میلیون اعلام کردم و ما نیت کردیم که هرکسی که مبلغ بالاتری پیشنهاد کند، انگشتر را به او اهدا کنیم و با مبلغ آن زندانی آزاد کنیم.

ملی‌پوش پرتاب دیسک تیم ملی جانبازان و توانیابان گفت: نیت اولیه من آزادی زندانی خانم بود که بنابه دلایلی میسر نشد و ما گفتیم مشکلی ندارد و مهم آزاد شدن چند زندانی است که شب عید کنار خانواده خود باشند.

قهرمان بازی های پاراآسیایی هانگژو گفت: چند روز مانده به عید نوروز در آستان مقدس امامزاده صالح رفتیم و تعداد زندانی‌هایی که قرارشد آزاد شوند به عدد ۷ رسید که زندانیان جرایم مالی غیرعمد بودند که مبلغ ۱۸۰ میلیون نیز هزینه‌ی این کار خیر شد. و ۷ نفر به کانون گرم خانواده خود برگشتند تا سال جدید خوبی رو رقم بزنند.

وی گفت: در برخی از اخبارگفته شده که هفت زندانی آزاد شده خانم بودند که این اخبار درست نیست.این ملی پوش درباره تغییر کلاس خود ادامه داد: من با تغییر کلاسم بازی های پارالمپیک را از دست دادم. به خاطر اعتقادات و منش سیاسی که داشتم پارالمپیک را از دست دادم. من همیشه با چادر روی سکو حاضر شدم و مدالم را هم به کودکان شهید غزه اهدا کردم.

وی افزود: من رکورددار آسیا بودم و نتوانستند به روش‌های دیگری من را حذف کنند برای همین کلاس ورزشی من را تغییر دادند. چرا من کلاس ۵۳ را باید ۷سال داشته باشم و بعد از ۷ سال به آن اعتراض شود؟ به نظر من این‌ها به هم مرتبط هستند.

دارابیان درباره شرایط اعتراض ادامه داد: به ما اجازه اعتراض ندادند. ورزشکار وقتی کلاسبندی می‌شود و با پرداخت یک مبلغی حق اعتراض دارد.

وی افزود: این اتفاق در امارات رخ داد و بعد از اعلام کلاسبندی، ما اعتراض زدیم و مبلغ را پرداخت کردیم. به ما گفتند فردا برای پنل کلاس بندی برویم و وقتی برای پنل کلاسبندی رفتیم به ما اعلام کردند که حق اعتراض ندارید و مبلغ را به ما برگرداندند. درحالیکه این اولین بار است که این اتفاق می افتد و می گویند که حق اعتراض ندارید!

دارابیان گفت: آیا عادلانه است که من با یک دست که چهارانگشت دارد با افرادی که دو دست سالم دارند مسابقه بدهم؟ من در مسابقاتی که دادم تنها فردی بودم که یک دست دارد که در دست چپم در انگشتان هم دارای معلولیت هستم. در کلاس ۵۳ هم تمام رقبای من دو دست خودرا دارند حالا ممکن است شرایطشان فرق کند.ولی به هر حال از دست غیر پرتابی خود در حین مسابقه با گرفتن دستگیره کمک می‌گیرند.

وی خاطرنشان کرد: من تمرینات خودرا انجام می دهم و خودم را میرسانم اما ۶ماه زمان مناسبی نیست برای برای تغییر ماده و حرفه ای کار کردن بر ماده جدید نیست چرا که باتوجه به وضعیت انگشتانم پرتاب وزنه و نیزه تقریبا غیر ممکن است و ۶ ماه تا پارالمپیک زمان مانده و آیا این کار شدنی است؟؟

دارابیان در آخر گفت: درست است از مسابقات پارالمپیک بازماندم اما با توجه به جنایات و هتک حرمت زنان که رژیم صهیونیست در بیمارستان شفا انجام داده است دلم نمی‌خواهد در جایی که اسرائیل حضور دارد، باشم.