حزب سومار اسپانیا که از احزاب حاکم در دولت این کشور به‌شمار می‌رود خواستار اخراج رژیم صهیونیستی از بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ پاریس شد.

به گزارش مرور نیوز، حزب سومار  اسپانیا که از احزاب حاکم در دولت این کشور به‌شمار می‌رود، با تنظیم لایحه‌ای خواستار اخراج رژیم صهیونیستی از بازی‌های المپیک 2024 پاریس شد.

سخنگوی این حزب در بیانیه‌ای اعلام کرد: در حال حاضر یک نسل کشی و قتل عام علیه ملت فلسطین انجام می‌شود و تا زمانی که این امر ادامه داشته باشد حضور اسرائیل در رویدادی چون المپیک که جایی برای برادری و صلح است قابل پذیرش نیست.

او یادآور شد که چنین درخواستی از سوی کشورهای مختلف مانند برخی احزاب فرانسوی هم مطرح شده است. او ضمن انتقاد از سیاست دوگانه کمیته بین المللی المپیک در مواجهه با روسیه و رژیم صهیونیستی گفت: این کمیته باید کاری را که با روسیه انجام داده است در قبال اسرائیل هم انجام دهد. این یک ابتکار عملی است تا به وضوح به دولت اسرائیل بگوییم باید فوراً این نسل کشی و کشتن کودکان و کشتار خانواده‌ها در غزه را متوقف کند.

گفتنی است که بر اساس قطعنامه سازمان ملل، کشورهای شرکت کننده موظف هستند در زمان برگزاری بازی‌های المپیک آتش بس اعلام کنند و در غیر این صورت از المپیک اخراج خواهند شد.