رئیس پلیس پاریس رویه‌های امنیتی مراسم افتتاحیه بازی‌های المپیک ۲۰۲۴ را تشریح کرد.

به گزارش مرور نیوز، رئیس پلیس پاریس ( فرانسه )، لوران نونز گفت که در مراسم افتتاحیه بازی‌‌های المپیک که در تابستان 2024 در این شهر برگزار می‌شود، چه تدابیر امنیتی اتخاذ خواهد شد.

لوران نونز اظهار داشت: ما هیچ تهدید شناسایی شده‌ای برای بازی‌های المپیک نداریم، اما بدیهی است که سیستم امنیتی که ایجاد کرده‌ایم با خطر بالای یک تهدید تروریستی طراحی شده است. از 22 مارس، پس از حوادث مسکو، وضعیت فوق‌العاده در فرانسه اعلام شد که تا بازی‌های المپیک و پارالمپیک ادامه خواهد داشت.

رئیس پلیس پاریس افزود: برای ورود به مراسم افتتاحیه المپیک پاریس، افراد باید گواهی دیجیتال ارائه دهند که با پرداخت هزینه صادر می‌شود. این به عنوان مبنایی برای تحقیقات اداری احتمالی خواهد بود. این رویداد در حداکثر سطح با یک سیستم امنیتی بزرگ تحت نظارت بسیار دقیق خواهد بود: هشت روز قبل از مراسم افتتاحیه، کنترل بسیار شدیدی بر روی محیط قلمرو برقرار خواهد شد و بازدیدکنندگان در هنگام ورود به طور کامل مورد بازرسی قرار می‌گیرند. هیچ تشخیص چهره‌ای وجود نخواهد داشت. ما از نظارت تصویری منحصراً برای تشخیص موارد غیرعادی و موقعیت‌های اضطراری استفاده خواهیم کرد.

بازی‌های المپیک 2024 پاریس از 26 جولای تا 11 آگوست (5 تا 21 مرداد) برگزار می‌شود.