اولین تورنمنت کاپیتان حسن یزدانی بعد از دوری هشت ماهه از مسابقات با قهرمانی همراه شد. او با شکست حریف آمریکایی مدال طلای تورنمنت رنک‌دار بوداپست را از آن خود کرد.

به گزارش مرور نیوز، حسن یزدانی که در مرحله مقدماتی 13-2 اتهان راموس از پورتوریکو و 12-2 ایشیگورو از ژاپن را ببرد و در نیمه‌نهایی نیز 10-صفر عظمت  دولتبیکوف قزاق را از پیش رو برداشت، فینال وزن 86 کیلوگرم تورنمنت رنکینگ‌دار مجارستان را مقابل هیدلای آمریکایی برگزار کرد.

حریف آمریکایی در کشتی نیمه‌نهایی، کشتی‌گیر شِوِلیدزه گرجستانی را 13- 3 شکست داده بود و در فینال تلاش زیادی مقابل نماینده ایران داشت و توانست با خاک کردن حسن یزدانی، در تایم اول از او دو امتیاز بگیرد اما قهرمان المپیک 2016 ریو، با خاک کردن او، در تایم اول نتیجه را 8-2 به سود خود کرد.

یزدانی در وقت دوم با همان شیوه قبلی، بدون اجرای زیرکتف‌هایش، با خاک کردن حریف صاحب امتیاز شد و درنهایت این کشتی را با نتیجه 12-2 به اتمام رساند تا طلای تورنمنت رنک‌دار مجارستان را از آن خود کند.

پیش از این کادرفنی تیم ملی اعلام کرده بود تکلیف ملی پوش 86 کیلوگرم ایران، بعد از بررسی وضعیت بدنی حسن یزدانی در تورنمنت بوداپست مشخص خواهد شد و باید دید طلایی شدن این کشتی گیر بعد از هشت ماه دوری از تشک، حکم به انتخابش برای المپیک خواهد داد یا خیر.

نفر اول کشتی آمریکا در وزن 86 کیلوگرم، آرون بروکس است که در مرحله نهایی انتخابی تیم ملی این کشور، توانست دیوید تیلور را از پیش رو بردارد.

تیلور پیش از این 5 بار موفق به شکست حسن یزدانی شده بود که بعد از این باخت، از دنیای قهرمانی خداحافظی کرده و مربیگری را استارت زد.