با توجه به شکست محمدعلی گرایی و محمدرضا مختاری و از دست رفتن شانس کسب نشان طلا در بوداپست، پرونده این دو کشتی‌گیر برای المپیک بسته شد و امین کاویانی‌نژاد نماینده ۷۷ کیلوگرم ایران در مسابقات پاریس خواهد بود.

به گزارش مرور نیوز، رقابت‌های روز دوم کشتی فرنگی تورنمنت رنک‌دار مجارستان امروز نیز در 7 وزن پیگیری شد و کشتی‌گیران کشورمان به مصاف حریفان رفتند.

در مهم‌ترین مبارزه، محمدعلی گرایی که بعد از یک دور استراحت، 7-2 فریتچ مجارستانی را برده بود، در مصاف با سانان سلیمانوف آذربایجانی با نتیجه  6-یک شکست خورد تا پرونده حضور در المپیک برای او بسته شود.


پیش از این کادرفنی تیم ملی اعلام کرده بود که گرایی و مختاری تنها در صورتی که در تورنمنت مجارستان صاحب نشان طلا شوند، به رقابت انتخابی با امین کاویانی‌نژاد خواهند رسید که گرایی حتی در صورت فینالیست شدن سلیمانوف، شانس کسب نشان برنز را به دست می‌آورد و طبق چرخه از دور رقابت المپیکی خارج شده است.

محمدرضا مختاری هم که پیش از این پاول پوکلاویچ از کرواسی را برده بود، مغلوب نائو کوساکای ژاپنی شد که در مسابقات جهانی 2023 بلگراد گرایی را از دور رقابت‌ها حذف کرده بود.

به این ترتیب امین کاویانی‌نژاد ملی‌پوش وزن 77 کیلوگرم ایران در بازی‌های المپیک خواهد بود.