سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 29 مهر 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران دوشنبه 29 مهر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 83 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 100 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در نخستین ساعات روز دوشنبه (29 مهر 98) با حاکمیت جو آرام و ازدیاد تردد خودروها غلظت ذرات معلق افزایش یافته و شاهد برقراری شرایط نامطلوب در اکثر مناطق شهر تهران هستیم.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران بیان کرد: به‌تدریج با رشد ناپایداری جوی و کاهش ابرناکی شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده، اما در برخی ساعات بعدازظهر با رشد ابر و گاه بارش پراکنده در برخی مناطق شهر تهران روبه‌رو خواهیم شد.

وی افزود:  در ساعات پایانی دوشنبه نیز باوجود ازدیاد تردد خودروها، افزایش سرعت باد سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها و بهبود نسبی کیفیت هوای پایتخت نسبت به روز گذشته خواهد شد.

وی خاطر نشان کرد: با برقراری شرایط جوی آرام در صبح روز سه‌شنبه (30 مهر 98)و هم‌زمان با آغاز تردد خودروها پیش‌بینی می‌شود که بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و کیفیت هوا در اکثر مناطق در شرایط ناسالم به‌ویژه برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

نظری اظهار داشت: تداوم شرایط جوی و کاهش سرعت باد در طی روز پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده اگرچه در برخی ساعات شبانگاهی بر سرعت باد افزوده شده و احتمال گسیل گردوخاک در برخی مناطق مستعد دور از انتظار نخواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان‌ذکر است در اواخر وقت سه‌شنبه بارش باران همراه با وزش باد نسبتاً شدید سبب کاهش غلظت آلاینده‌ها و برقراری شرایط مطلوب کیفیت هوای پایتخت خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز