سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 4 آبان 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 4 آبان 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 97 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 59 همچنان در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، با وجود تداوم بارش‌ها و سرعت ناچیز باد در نخستین ساعات روز شنبه (4 آبان 98)، همراه با افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به ویژه ذرات معلق در برخی مناطق افزایش پیدا خواهد کرد و سبب کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به‌تدریج با افزایش ناپایداری روزانه، انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود، اگرچه شرایط جوی پراکندگی آلاینده‌ها را محدود خواهد کرد و احتمال می‌رود در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

وی  بیان کرد: همچنین در اواخر وقت شنبه با افزایش حجم ترافیک در برخی مناطق شاهد تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق بوده و به‌تبع آن کاهش کیفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود. با کاهش تردد خودروها در روز تعطیل نسبت به روز گذشته، در ساعات اولیه روز یکشنبه (5 آبان 98) از غلظت آلاینده‌ها کاسته خواهد شد. 

نظری ادامه داد: با افزایش ناپایداری جوی همراه با بارش باران و گاهی رگبار و رعدوبرق در برخی ساعات بعدازظهر، شاهد بهبود نسبی در کیفیت هوای اکثر مناطق خواهیم بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان‌ذکر است در ساعات پایانی یکشنبه نیز با تداوم ناپایداری جوی و افزایش نسبی سرعت باد، شرایط برای تجمع آلاینده‌ها محدود شده و غلظت آلایند‌ه‌ها نسبت به روز قبل از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز