خلیل آقایی معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری است. این انتصاب توسط محمود حجتی انجام شد.

به گزارش مرور نیوز،  خلیل آقایی کهلیک بلاغی متولد 1339 نماینده حوزه انتخابیه مشگین شهر در دوره ششم مجلس شورای اسلامی بوده‌ است.

او در حال حاضر معاون وزیر و رئیس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری است. این انتصاب توسط محمود حجتی، وزیر وقت جهاد کشاورزی انجام شد.

در خرداد 95 عکسی از خلیل آقایی منتشر شد که حواشی بسیاری به همراه داشت. و ماجرا از این قرار بود که در نخستین دقایقی که علی مطهری بر کرسی ریاست مجلس تکیه کرده بود، صدای داد خلیل آقایی معاون پارلمانی وزیر جهاد کشاورزی در فضای مجلس پیچید.

خلیل آقایی

گفتنی است تعدادی از نمایندگان از جمله جهانبخش محبی نیا، جبار کوچکی نژاد و عزت الله یوسفیان ملا دور آقایی جمع شده بودند که به یکباره میان آقایی و یوسفیان ملا جر و بحث پیش آمد که منجر شد آقایی واکنشی عجیب از خود بروز دهد و یقه پیراهن خود را چاک دهد.

عزت الله یوسفیان ملا درباره درگیری با خلیل آقایی گفته است: وزارت جهاد کشاورزی برنج وارد کرده بود و ما نمایندگان شمال به وزیر نامه‌ای نوشته بودیم تا از واردات برنج جلوگیری شود؛ آقای آقایی عصبانی شد و یقه‌اش را نیز خودش باز کرد. ایشان کار زشتی کرد و حرف بدی نیز در این جریان زده نشد.

در جریان نشست علنی مجلس، پس از آن‌که خلیل آقایی معاون پارلمانی وزارت کشاورزی و عزت‌الله یوسفیان‌ ملا نماینده مردم آمل در مجلس شورای اسلامی با یکدیگر درگیر شدند، آقایی با عصبانیت فریاد زد و پیراهن خود را پاره کرد که در پی این درگیری، دیگر نمایندگان آن‌ها را از صحن خارج کردند. درحالی که آقایی به‌شدت عصبانی شده‌بود و سعی داشت خود را به یوسفیان‌ملا برساند، دیگر نمایندگان تلاش می‌کردند که جلوی داد و فریاد آقایی را بگیرند. این درگیری فیزیکی بلافاصله به سوژه اصلی عکاسان و خبرنگاران پارلمانی تبدیل شد.

* بازداشت خلیل آقایی

خلیل آقایی در تاریخ 5 آبان 1398 بازداشت شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز