معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا گفت: شهروندان مراقب افراد سود جویی که با ترفند رجیستری موبایل اقدام به سرقت اطلاعات بانکی طعمه های خود می کنند، باشند.

به گزارش مرور نیوز،  سرهنگ رامین پاشایی ،  معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا درخصوص شیوه کلاهبرداری با ترفند رجیستری گوشی تلفن همراه، گفت: در این روش افراد کلاهبردار با ارسال پیامکی به تلفن همراه هموطنان درخصوص اجرای طرح رجیستری و یا ارسال پیامک اخطار مبنی بر عدم اجرای این طرح، متقاضیان را به صفحات جعلی موسوم به فیشینگ هدایت کرده و با سرقت اطلاعات کارت بانکی طعمه های خود نسبت به برداشت غیر مجاز از حساب بانکی آنان اقدام می کنند.

معاون اجتماعی پلیس فتا ناجا به شهروندان هشدار داد: به هیچ عنوان فریب اینگونه تبلیغات دروغین را نخورند و همواره به منشا ارسال پیامک های خود توجه کنند و اخبار رسمی و موثق را از پایگاه های معتبر خبری نظیر رسانه ملی و خبرگزاری های مجاز داخل کشور پیگیری کنند.

وی خاطر نشان کرد: بهتر است هموطنان عزیز به صورت مستمر اقدام به تغییر رمز عابر بانک خود کنند و اگر هم از روی عدم آگاهی به اینگونه درگاه های جعلی وارد شدند سریعا  رمز کارت عابر بانک را تغییر دهند و در صورت دریافت موارد مشکوک موضوع را به سایت رسمی پلیس فتا به آدرس www.cyberpolice.ir  اطلاع دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز