مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: در روز جمعه (۱۰ آبان) برای غرب سواحل و بخش‌های از شرق بارش پراکنده پیش‌ بینی می‌شود.

به گزارش مرور  نیوز،  صادق ضیائیان ،  مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درخصوص پیش بینی وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت: طبق آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی امروز (۸ آبان) برای برخی مناطق واقع در شمال غرب، غرب، مرکز، ارتفاعات البرز و زاگرس مرکزی و شمال شرق کشور بارش باران ، گاهی به شکل رگبار و رعد و برق همراه با وزش باد و برای سواحل مرکزی و غربی دریای خزر بارش باران پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان این که این وضعیت طی فردا (۹ آبان) در مناطقی از استان‌های واقع در نیمه شرقی کشور و غرب سواحل دریای خزر ادامه دارد،گفت: طی روز جمعه (۱۰ آبان) برای غرب سواحل و بخش‌های از شرق بارش پراکنده پیش‌بینی می‌شود.

به گفته ضیائیان طی این روز در شمال استان‌های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی و اردبیل رگبار باران، گاهی همراه با رعد و برق و وزش باد خواهیم داشت.

وی با اشاره به این که از روز شنبه (۱۱ آبان) با تقویت جریان‌های شمالی روی دریای خزر بارش در استان‌های گیلان و مازندران تشدید می‌شود، گفت: گستره بارش‌ طی روز یکشنبه (۱۲ آبان) علاوه بر این دو استان، استان‌های گلستان، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی را هم در بر می‌گیرد که با کاهش ۵ تا ۸ درجه‌ای دما همراه است.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: طی روز شنبه (11 آبان) برای استان‌های اردبیل، آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، کردستان و شمال کرمانشاه نیز رگبار باران، گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش‌بینی می‌شود.

ضیائیان با اشاره به این که امروز و فردا (۸  و ۹ آبان) دریای عمان و شرق تنگه هرمز مواج است و ارتفاع موج در سواحل دریای عمان بین ۲.۵ تا ۳.۵ متر و  در شرق تنگه هرمز بین یک تا دو متر پیش‌بینی می‌شود،گفت: روز جمعه مرکز خلیج فارس و دریای خزر مواج خواهد بود.

وی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۹ آبان) کمی ابری تا نیمه ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۱ و حداکثر دمای ۲۰ درجه سانتیگراد و طی روز جمعه (۱۰ آبان) صاف تا قسمتی ابری همراه با وزش باد با حداقل دمای ۱۰ و حداکثر دمای ۱۹ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز