سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چ هارشنبه 8 آبان 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 8 آبان 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 85 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 93 در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: نتایج پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران نشان می‌دهد که در صبح روز چهارشنبه (8 آبان 98) در اکثر مناطق پایتخت شرایط نامطلوب برقرار خواهد بود که عمدتاً ناشی از افزایش تردد خودروها و کاهش سرعت باد همراه با آسمان نیمه ابری در نخستین ساعات روز است.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: در طی روز نیز با افزایش میزان ناپایداری جو، افزایش نسبی سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر همراه با رگبار پراکنده، شرایط برای پراکندگی آلاینده ها فراهم شده که برقراری شرایط سالم در اکثر مناطق را به دنبال خواهد داشت.

وی ادامه داد: وزش باد تا ساعات پایانی چهارشنبه ادامه خواهد داشت که به تبع آن اکثر مناطق در شرایط مطلوب به سرخواهند برد، هرچند در برخی مناطق پرتردد احتمال برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس وجود دارد.

وی خاطر نشان کرد: این شرایط جوی تا صبح روز پنجشنبه (9 آبان 98) ادامه خواهد داشت و پیش بینی می‌شود که از غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز قبل کاسته شود. 

نظری اظهار کرد:همچنین با کاهش سرعت باد در برخی ساعات بعدازظهر و کاهش ابرناکی، پراکندگی آلاینده ها محدود خواهد بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: بنابراین با کاهش میزان ناپایداری جوی در اواخر وقت پنجشنبه و افزایش حجم ترافیک، تجمع ذرات معلق و کاهش موقتی کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز