فرماندار تهران با اشاره به اینکه ظرفیت آبخیزداری بالادستی تهران از بین رفته است، گفت: این موضوع 10 میلیون جمعیت تهران را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و بحث بسیار مهمی است.

به گزارش مرور نیوز،  عیسی فرهادی، فرماندار تهران در پنجمین جلسه شورای هماهنگی مدیریت بحران استان تهران اظهار کرد: 7 سال است که یک ریال هم از اعتبارات به تهران داده نشده و اگر با باران، برف‌های تهران نیز آب شود، نمی‌توانیم پاسخگوی مشکلات آن باشیم. 

وی با اشاره به اینکه ظرفیت آبخیزداری بالادستی تهران از بین رفته است، گفت: این موضوع 10 میلیون جمعیت تهران را تحت‌الشعاع قرار می‌دهد و بحث بسیار مهمی است. 

فرماندار تهران اظهار داشت: 7 روددره از این آبخیزداری تأمین می‌شوند و هر چقدر تخریب این بخش بیشتر باشد، قطعا مشکلات نیز افزایش پیدا می‌کند. 

فرهادی یادآور شد: در مواقع بحرانی باید خدمات‌رسانی بر عهده شهرداری تهران باشد؛ چراکه دیگر ادارات در این حوزه بسیار ضعیف هستند. 

وی اضافه کرد: در خصوص آزادراه تهران ـ شمال بعضی از تونل‌ها، خاکبرداری‌ها و خاکریزی‌ها نیاز به بازدید دارد؛ چراکه روستاهای پایین‌دستی آزادراه را با مشکلاتی مواجه کرده است.

فرماندار تهران اظهار داشت: در سیل خوزستان، خرم‌آباد و گلستان، استان تهران معین استان خوزستان شد و در دشت آزادگان اقدامات خوبی انجام دادند و درخواست می‌شود که اگر استانداری معین یک استان دیگر می‌شود، تمامی زیرمجموعه استان تهران تحت نظر استانداری تهران وارد عمل شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز