استاندار تهران درخصوص واگذاری مراکز بهاران شهرداری به بهزیستی گفت: شهرداری مکلف نیست مراکز را به بهزیستی واگذار کند، ولی به لحاظ قانونی مکلف است نسبت به اجتماع‌پذیر کردن و توانمندسازی معتادان متجاهر اقدام کند.

به گزارش مرور نیوز،  انوشیروان محسنی بندپی ، استاندار تهران در جمع خبرنگاران درخصوص واگذاری مراکز بهاران شهرداری به بهزیستی که مصوبه ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران هم دارد،گفت: شهرداری مکلف نیست مراکز را به بهزیستی واگذار کند، ولی به لحاظ قانونی مکلف است نسبت به اجتماع‌پذیر کردن و توانمندسازی معتادان متجاهر اقدام کند. 

وی ادامه داد: برای این اقدام چه مراکز را به سازمان بهزیستی یا بخش خصوصی واگذار کند، باید این اقدام انجام شود و استانداری نیز به عنوان ناظر پیگیر این موضوع خواهد بود. 

بندپی بیان داشت: حتی اگر این ساختمان‌های مرکز بهاران را به بهزیستی واگذار کند، بهزیستی این مراکز را به بخش خصوصی واگذار خواهد کرد، ولی مهم این است که نسبت به توانمندسازی و اجتماع‌پذیر کردن معتادان متجاهر اقدام شود و این افراد بتوانند با مهارت‌آموزی، کسب درآمد داشته باشند. 

استاندار تهران در پاسخ به پرسشی مبنی بر اینکه لایحه‌ای هم شهرداری به شورای شهر درباره واگذاری ساختمان‌های بهاران ارسال نکرده، گفت: شهرداری می‌تواند به تشخیص خودش این اقدام را انجام دهد، ولی ما پیگیر اقدامات صورت گرفته در مراکز بهاران خواهیم بود. 

ساختمان‌های بهاران برای معتادین متجاهری که دوره درمان را سپری کردند و می‌توانند مهارت و یا حرفه‌ای را بیاموزند و از آن کسب درآمد داشته باشند احداث شده است و اخیراً نیز در ستاد مبارزه با مواد مخدر استان تهران مصوب شده بود که این مراکز به سازمان بهزیستی واگذار شود، ولی شهرداری تهران با این مصوبه موافق نبود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز