جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه همواره حضور پلیس در همه جا آرامش بخش است، گفت: زمانی که مردم پلیس را در موقعیت های مختلف مشاهده می کنند از این نیرو آرامش و امنیت دریافت می کنند.

به گزارش مرور نیوز،  سردار محسن فتحی زاده ،  جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا در مراسم صبحگاه ستاد ناجا اظهار کرد: در دو ماه عزاداری، همکاران ما در نیروی انتظامی در مصیبت اهل بیت (ع) مسئولیت های سنگینی به عهده داشتند که تأمین نظم و امنیت مردم در عزاداری ها و همچنین تأمین امنیت مساجد و تکایا در ایام محرم از این نوع مسئولیت ها بود.

وی ادامه داد: ماه شهریور همزمان با بازگشایی مدارس نیز از جمله ماه های پرکار و پرتلاش نیروی انتظامی بود که بحمداله در این ایام نیز مسئولیت های خود را به خوبی به انجام رسانید.

جانشین معاون هماهنگ کننده نیروی انتظامی همچنین افزود: ماه صفر نیز از جمله ایامی بود که همکاران ما مسئولیت سنگین برگزاری مراسم اربعین را در سراسر کشور به عهده داشتند که بحمداله با انجام صحیح و به موقع، مأموریت ها به خوبی پایان یافت.

سردار فتحی زاده تصریح کرد: بحمداله با لطف الهی و عنایت سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع) مسئولیت ها و مأموریت های نیروی انتظامی به نحو مطلوب انجام شد که امیدواریم رضایت خداوند، رهبر عزیزمان امام خامنه ای( مدظله العالی) و همچنین مردم را به همراه داشته باشد.  

این مقام انتظامی همچنین به پشت سر گذاشتن هفته نیروی انتظامی اشاره کرد و گفت: در این هفته مناسبت های خوبی شکل گرفت البته بخشی از برنامه های هفته نیروی انتظامی به این ماه موکول شده که امیدواریم بتوانیم آنها را نیز به درستی اجرا کنیم.

وی در ادامه به هفته ملی پدافند غیرعامل نیز اشاره و عنوان کرد: همه کشورها به موضوع پدافند غیرعامل توجه ویژه ای دارند بنابراین کشور عزیزمان ایران نیز به لحاظ شرایط جغرافیایی و تهدیدات امنیتی شایسته است که به این امر توجه جدی داشته باشد.

سردار فتحی زاده گفت: پدافند غیرعامل به ما کمک می کند تا در صورت بروز سوانح ، حوادث و یا بروز تهدیدات علیه نظام جمهوری اسلامی ایران میزان پایداری خود را ارتقاء داده و خسارت ها را به حداقل برسانیم.

وی با بیان اینکه همه دستگاه ها و نهادها حتی تمامی بخش های جامعه اسلامی در موضوع پدافند غیرعامل مسئول هستند، تأکید کرد: نیروهای مسلح در این زمینه از شأن و جایگاه بالاتری برخوردار هستند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا عنوان کرد: زمانی که حادثه ای رخ می دهد و یا تهدیدی علیه نظام جمهوری اسلامی ایران شکل می گیرد نیروهای مسلح باید در میدان حاضر باشند و از نظام و مردم دفاع کنند بنابراین باید از آمادگی لازم برای اجرای مأموریت ها برخوردار باشند.

سردار فتحی زاده با بیان اینکه نیروی انتظامی در بین دیگر نیروهای مسلح در موضوع پدافندغیرعامل از جایگاه ویژه ای برخوردار است، تصریح کرد: زندگی روزمره مردم با خدمات پلیس گره خورده، بنابراین در نیروی انتظامی بر ما شایسته است که آمادگی خود را در موضوع پدافندغیرعامل به حداقل برسانیم.

وی ادامه داد: در شرایط سخت و زمانی که سانحه ای رخ دهد نیاز به تأمین نظم و امنیت نیز افزایش می یابد بنابراین لازم است تمام ظرفیت های نیروی انتظامی در پدافندغیرعامل پای کار باشند.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه موضوع پدافند غیرعامل از اهمیت بالایی برخوردار است، عنوان کرد: باید تمام بخش های مختلف نیروی انتظامی ظرفیت و توانمندی جبران کاستی ها را داشته باشند.

سردار فتحی زاده گفت: ما به عنوان افرادی که در حوزه مرکزی ناجا مسئولیت داریم باید برای مجموعه خودمان و همچنین کل کشور در نیروی انتظامی طرح و برنامه ریزی اصولی داشته باشیم.

وی با تأکید بر اینکه باید زیرساخت های ما در بخش های مختلف با الگوهای پدافندغیرعامل هماهنگ باشد، عنوان کرد:  زیرساخت های فناوری اطلاعات از حساسیت بالایی برخوردار است بنابراین باید در این عرصه توجه جدی داشته باشیم تا دچار اختلال و قطعی نشویم.

سردار فتحی زاده ادامه داد: از آنجایی که نیروی انتظامی روزانه به مردم خدمتگزاری می کند باید برنامه های پدافندغیرعامل نیز متناسب با مأموریت های آن باشد.

وی با اشاره به اینکه باید آمادگی خود را در بخش های مختلف ارتقاء دهیم تصریح کرد: در این راستا لازم است از قبل برنامه ریزی صورت بگیرد و همه احتمالات را پیش بینی و برای آن طرح داشته باشیم.

جانشین معاون هماهنگ کننده ناجا با بیان اینکه همواره حضور پلیس در همه جا آرامش بخش است، گفت: زمانی که مردم پلیس را در موقعیت های مختلف مشاهده می کنند از این نیرو آرامش و امنیت دریافت می کنند بنابراین در شرایط ویژه به مراتب این نیازمندی ارتقاء می یابد پس لازم است آمادگی ما در حدی باشد که حوادث را بدون ایجاد صدمه، مدیریت کنیم.

سردار فتحی زاده با تأکید بر اینکه نباید مراکز حساس خصوصا سامانه های ارتباطی دچار آسیب شوند، گفت: اگر در هر جا ارتباط قطع شد باید ظرفیت های نیروی انتظامی برای ارائه خدمات پای کار باشد، البته در این راستا اقدامات خوبی هم صورت گرفته است.

وی در پایان تأکید کرد: امیدوارم که در حوزه های مختلف به موضوع پدافندغیرعامل توجه و برای این امر نیز تمامی دستگاه ها  سهمی قائل شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز