سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه 12 آبان 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران یکشنبه 12 آبان 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 88 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 99 در شرایط سالم قرار دارد.

نظری گفت: بر اساس نتایج حاصل از پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، در صبح روز یکشنبه (12 آبان 98) با برقراری جو آرام، شاهد افزایش غلظت ذرات معلق و کاهش کیفیت هوا در اکثر مناطق خواهیم بود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران افزود: به‌ تدریج با افزایش ناپایداری روزانه و افزایش سرعت باد از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده، هرچند احتمال می‌رود وزش باد شدید در برخی مناطق، گسیل گردوخاک و کاهش کیفیت هوا را به دنبال داشته باشد.

وی ادامه داد: کاهش سرعت باد همراه با رشد ابر در ساعات بعدازظهر و نیز با افزایش حجم ترافیک پیش‌بینی می‌شود غلظت آلاینده‌ها افزایش پیدا کرده و در اواخر وقت یکشنبه در پاره‌ای از مناطق وضعیت ناسالم کیفیت هوا برقرار گردد.

نظری اظهار کرد: با انباشت آلاینده‌ها به دلیل تداوم شرایط جوی آرام تا صبحگاه روز دوشنبه (13 آبان 98) و با آغاز تردد خودروها، غلظت ذرات معلق نسبت به روز قبل افزایش یافته و پیش‌بینی می‌شود در برخی مناطق کیفیت هوا در وضعیت ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: با رشد ابر و احتمال بارش‌های پراکنده تا بعدازظهر، شرایط مساعد برای پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و در ساعات پایانی دوشنبه کاهش میزان ناپایداری جوی هم‌زمان با ازدیاد حجم ترافیک، سبب تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق در برخی از مناطق پرتردد شده و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس را به دنبال خواهد داشت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز