سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 15 آبان 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 15 آبان 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 120 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 122 همچنان در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در صبح روز چهارشنبه (15 آبان 98) با وجود کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، شاهد برقراری شرایط نامطلوب در اکثر مناطق خواهیم بود که دلیل آن عمدتاً ناشی از شرایط پایدار جو و انباشت آلاینده‌ها از شب گذشته است.

وی ادامه داد: در طی روز نیز وضعیت پایدار و آرام جوی، پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و افزایش غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز قبل در اکثر مناطق پیش‌بینی می‌شود.

نظری بیان کرد: در ساعات پایانی چهارشنبه با افزایش حجم ترافیک، انتظار می‌رود بر غلظت ذرات معلق افزوده گردد و کیفیت هوا در وضعیت ناسالم (به ویژه برای گروه‌های حساس) قرار بگیرد.

وی افزود: با تداوم این شرایط جوی همراه با آغاز تردد خودروها در نخستین ساعات روز پنجشنبه (16 مهر 98)، افزایش غلظت ذرات معلق سبب کاهش کیفیت هوا در اکثر مناطق پایتخت خواهد شد.

نظری اظهار کرد: با وجود سرعت اندک باد و رشد ناچیز ناپایداری جوی در طی روز، شرایط مساعد برای پراکندگی آلایندها فراهم نخواهد شد و احتمال می‌رود در مناطق پرتردد، کیفیت هوا در شرایط ناسالم (به‌ویژه برای گروه‌های حساس) باقی بماند.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان ذکر است در ساعات اوج ترافیک در شامگاه پنجشنبه، تجمع ذرات معلق و به تبع آن کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم در اکثر مناطق پایتخت دور از انتظار نخواهد بود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز