رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا گفت: بیش از 70 درصد کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان‌های شرقی و حاشیه مرز بوده است.

به گزارش مرور نیوز،  سردار سید مسعود زاهدیان ،  رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در حاشیه اجرای دومین مرحله از طرح ظفر که قبل از ظهر امروز (21 آبان) در مقر مرکزی پلیس پایتخت برگزار شد، با حضور در جمع خبرنگاران اظهار کرد:‌ پلیس مبارزه با مواد مخدر تمرکز خود را بر انجام کار اطلاعاتی و اقدامات پیش دستانه قرار داده است و در همین راستا نیز از ابتدای امسال تا کنون بیش از 530 تن انواع مواد مخدر کشف و ضبط شده است که 72 درصد از آن ثمره کار اطلاعاتی بوده است.

وی با بیان اینکه بیش از 70 درصد کشفیات پلیس مبارزه با مواد مخدر در استان‌های شرقی و حاشیه مرز بوده است، گفت: تنها در هفته گذشته شش تن مواد مخدر توسط ماموران هنگ مرزی سراوان و 2.5 تن از سوی ماموران هنگ مرزی میرجاوه کشف و ضبط شد.

سردار زاهدیان با تاکید بر اینکه اولویت ما برخورد با قاچاق مواد مخدر در نقطه صفر مرزی و جداره مرز است، گفت: خوشبختانه برنامه ریزی‌های خوبی نیز در این زمینه انجام شده و ماموران مرزبانی نیز در هماهنگی کامل با پلیس مبارزه با مواد مخدر فعالیت می‌کند.

وی از اجرای طرح‌های ویژه برای پاکسازی اطراف مدارس، داخل پارک‌ها و دیگر اماکن تجمعی از معتادان و خرده فروشان مواد مخدر خبر داد و گفت:‌ این طرح‌ها در حال انجام است و شدت آن نیز بیشتر شده است.

سردار زاهدیان در بخش دیگری از سخنان خود در مورد کمک‌های بین‌المللی برای مبارزه با مواد مخدر به کشورمان خاطرنشان کرد: ما در مراجع مختلف بین‌المللی پیگیری‌های لازم را در این خصوص انجام داده و نیازهای خود را نیز اعلام کرده‌ایم. توان ما نیز تاحدی است و با توجه به افزایش رشد تولید مواد مخدر در کشور افغانستان لازم است که ما نیز امکانات و توانمان را افزایش دهیم. واقعیت این است که اگر پیگیری‌های ایران نبود این مواد در اروپا و بسیاری از کشورهای غربی توزیع می‌شد. از این رو تاکید می‌کنیم که اگر از کشورمان در این زمینه حمایت نشود بعدها مواد مخدر را باید از جیب جوانان اروپایی کشف کنند.

سردار زاهدیان با هشدار به قاچاقچیان و سوداگران مرگ، گفت:‌ پلیس با تشدید اقدامات خود بر شبکه‌های قاچاق مواد مخدر اشراف دارد و به قاچاقچیان هشدار می‌دهیم که اگر دست از کار خود نکشند قطعا برخورد بسیار جدی با آنان خواهد شد.

رئیس پلیس مبارزه با مواد مخدر ناجا در مورد جمع آوری معتادان متجاهر نیز گفت: در این زمینه با همکاری ستاد مبارزه با مواد مخدر اقدامات بسیار خوبی در حال انجام است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز