استاندار تهران گفت: تهران بعد از سیستان و بلوچستان فقیرترین استان در تامین منابع آب است و با توجه به افزوده شدن سالانه 250 هزار نفر به جمعیت تهران این مشکل برجسته تر می شود.

به گزارش مرور نیوز،  انوشیروان محسنی بندپی ، استاندار تهران قبل از ظهر امروز سه شنبه (21 آبان) در نشست هم اندیشی ائمه جمعه استان که با حضور رئیس شورای سیاستگذاری ائمه جمعه استان تهران برگزار شد ، گفت: در گذشته شاهد خلائی در ایجاد بین روابط دو سویه ائمه جمعه استان با استانداری تهران را شاهد بودیم.

وی ادامه داد: ارتباط دو سویه بین دولت و ائمه جمعه که به عنوان زبان گویای مردم مطرح هستند  باعث رفع مشکلات مردم می شود.

استاندار تهران گفت: قیام امام حسین (ع) در بین همه نهضت های آزادی خواهان جهان روز به روز بر ماندگاری و جاودانگی این قیام افزوده  است.

بندپی اظهارکرد: انقلاب اسلامی بعد از گذشت چهار دهه هنوز بالنده رو به جلو حرکت می کند و این به برکت وجود عناصری نظیر ولایت فقیه، است.

 وی یادآور شد: یکی از ثمرات و برکات انقلاب برپایی نماز جمعه بود که به عنوان پل ارتباطی بین مطالبات مطرح شده از سوی مردم به مسئولین عمل می کند.

نماینده عالی دولت در استان تهران گفت: اگر زمانی در تریبون نماز جمعه به مسئولین تذکراتی داده می‌شود این امر ناشی از دغدغه مندی ائمه محترم جمعه در راستای رفع مشکلات مردم است.

وی ادامه داد: نشست هم اندیشی با ائمه جمعه به عنوان یک فرصت بی بدیل برای رفع مشکلات مردم است، چرا که مردم بدون واسطه  می توانند با ائمه جمعه ارتباط داشته باشند ، باید با اولویت بندی مسائل استان تهران را مرتفع کنیم و در راستای ارتقای سطح کیفی خدمات به مردم حرکت کنیم.

محسنی بندپی افزود: استان تهران علیرغم ام القرای جهان اسلام بودن اما مشکلات عدیده ای دارد که البته مورد غفلت برنامه ریزان در سال‌های گذشته قرار گرفته است ؛ امروز چالش های زیست محیطی نظیر فرونشست زمین و آلودگی هوا به یک معضل اساسی برای تهران تبدیل شده است.

استاندار تهران بیان کرد: تهران بعد از سیستان و بلوچستان فقیرترین استان در تامین منابع آب است و با توجه به افزوده شدن  سالانه 250 هزار نفر به جمعیت تهران این مشکل برجسته تر می شود.

وی ادامه داد: مشکلاتی که در حمل و نقل حومه ای شهرستان های استان تهران وجود دارد یکی دیگر  از چالش های استان تهران است ، کمبود سرانه های آموزشی در استان تهران بسیار مشهود است و خیلی از مسئولین کشوری از این وضعیت مطلع نبودند ، کار جهادی برای مردم و رسیدگی به مطالبات و رفع مشکلات آنها در  ایجاد امید و افزایش مشارکت مردم در انتخابات نقش مهمی دارد.

محسنی بندپی در پایان خاطرنشان کرد: فلسفه تشکیل نماز جمعه ایجاد وحدت و خنثی سازی توطئه دشمنان است ، در دهه چهارم انقلاب که دوره بلوغ پیشرفت و توسعه کشور است همه باید با همدلی در کنار هم برای رفع مشکلات مردم گام برداریم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز