سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 25 آبان 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 25 آبان 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 63 در وضعیت سالم قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 59 همچنان در وضعیت سالم قرار دارد.

نظری گفت: بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوای تهران، در نخستین ساعات روز شنبه (25 آبان 98) همراه با افزایش تردد خودروها، غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق در برخی مناطق افزایش پیدا خواهد کرد.هرچند با توجه به وزش باد و بارش پراکنده برف، کیفیت هوای شهر تهران در محدوده سالم قرار خواهد گرفت.

وی بیان کرد: با تداوم بارش‌ها در طی روز، شرایط مناسب برای پراکندگی آلاینده فراهم خواهد شد و انتظار می‌رود در اکثر مناطق کیفیت هوا در وضعیت مطلوب باقی بماند.

وی افزود: در اواخر وقت شنبه با افزایش حجم ترافیک و کاهش سرعت باد، در مناطق پرتردد شاهد تجمع آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق بوده و به‌تبع آن کاهش کفیت هوا دور از انتظار نخواهد بود.

نظری اظهار کرد: با برقراری آسمان ابری همراه با بارش‌های پراکنده تا صبح روز یکشنبه (26 آبان 98) و کاهش سرعت باد، ازدیاد تردد خودروها در ساعات اولیه سبب تجمع ذرات معلق در بیشتر مناطق پایتخت شده و کاهش کیفیت هوا نسبت به روز قبل را به دنبال خواهد داشت.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: در طی روز نیز جو آرام و آسمان ابری، پراکندگی آلاینده‌ها را محدود کرده و بنابراین پیش‌بینی می‌شود انباشت آلاینده‌ها سبب شود هم‌زمان با ساعات اوج ترافیک شامگاهی، کاهش کیفیت هوا و برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس را در بیشتر مناطق شاهد باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز