رییس شورای شهر تهران با اشاره به قانون هدفمندی یارانه ها گفت: بر اساس این قانون مقرر شد منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین صرف توسعه حمل و نقل عمومی و زیرساخت های آن شود که متاسفانه نه در این دولت و نه در دولت گذشته این اتفاق رخ نداد. باید از چرخه معیوب یارانه نقدی و افزایش قیمت و تورم جلوگیری شود.

به گزارش مرور نیوز،  محسن هاشمی در آغاز یکصد و هفتاد و ششمین جلسه شورای شهر تهران به علت ازدحام و مشکلات ترافیکی که دیروز در شهر تهران به ویژه مناطق شمالی به دلیل بارش ناگهانی برف رخ داد از شهروندان عذرخواهی کرد و گفت: بارش برف هنگام پیک ترافیک رخ داد و موجب شد در مناطق یک و دو و شمال غرب مشکلات ترافیکی متعددی ایجاد شود از سویی به دلیل انحراف برخی وسایل سنگین از جمله اتوبوس و مسدود شدن برخی از بزرگراه ها ناشی از کافی نبودن تمهیدات مشکلاتی ایجاد شد.

رییس شورای شهر تهران  با بیان اینکه باید بررسی شود مشکلات ترافیکی روز گذشته برای چه اتفاق افتاده است و چه افرادی مقصر هستند، گفت: باید با این افراد برخورد شود البته در جلسه ای که صبح امروز با آقای حناچی شهردار تهران داشتیم گزارشی از مشکلات روز گذشته ارائه و اعلام شد دلایل مشکلات روز گذشته در حال بررسی است و در صورتی که مقصری در این زمینه وجود داشته باشد با آن برخورد می شود.

رئیس شورای شهر تهران با اشاره به حواشی ناشی از گران شدن بنزین تصریح کرد: یکی از مشکلات ترافیکی روز گذشته به دلیل حواشی ناشی از گران شدن قیمت سوخت بود که البته تلاش شد با همکاری شهرداری، نیروی انتظامی و پلیس راهور وضعیت معابر مناسب شود.

وی تصریح کرد: گرانی سوخت به دلیل کاهش ارزش پول ملی و قاچاق سوخت اتفاق افتاد که قطعا پیامدهایی برای مدیریت شهری خواهد داشت از جمله اینکه با افزایش تقاضای استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی به خصوص در ساعت پیک مدیریت شهری مواجه خواهد شد که لازم است با توسعه ناوگان اتوبوسرانی و مترو اقداماتی در این زمینه صورت گیرد و کمبودها برطرف شود.

هاشمی با اشاره به قانون هدفمندی یارانه ها گفت: بر اساس این قانون مقرر شد منابع حاصل از افزایش قیمت بنزین صرف توسعه حمل و نقل عمومی و زیرساخت های آن شود که متاسفانه نه در این دولت و نه در دولت گذشته این اتفاق رخ نداد. باید از چرخه معیوب یارانه نقدی و افزایش قیمت و تورم جلوگیری شود.

هاشمی همچنین به پدیده وارونگی هوا اشاره کرد و گفت: با تقویت سیستم حمل و نقل عمومی می توانیم بسیاری از مشکلات را حل کنیم به همین منظور کمیسیون حمل و نقل و عمران شورای شهر با امضا رئیس شورا نامه ای به اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهور ارسال کرده و طی این نامه درخواست شده کارگروه ویژه برای تامین ناوگان اتوبوسرانی و مترو شهر تهران تشکیل شود همچنین در ارتباط با این موضوع جلسه ای با رئیس جمهور فردا برگزار خواهد کرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز