وزیر آموزش و پرورش گفت: موضوع مهارت برای افزایش توانمندی‌ها در یک جامعه مهم است و ما باید تلاش کنیم تا جوانان‌مان حتما یک مهارتی را بیاموزند.

به گزارش مرور نیوز،  محسن حاجی میرزایی  ، وزیر آموزش و پرورش در حاشیه همایش ملی پنجه‌های کارآمد سربازان ماهر که صبح امروز  (26 آبان) در سالن مروارید در شهرک امام خمینی(ره) برگزار شد اظهار کرد: موضوع مهارت برای افزایش توانمندی‌ها در یک جامعه مهم است و ما باید تلاش کنیم تا جوانان‌مان حتما یک مهارتی را بیاموزند.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: در همین راستا نیز دوره سربازی به عنوان یکی از دوره‌هایی است که می‌تواند در آموزش مهارت به سربازان موثر باشد و آموزش و پرورش نیز در زمینه آموزش‌های پیش از اعزام به سربازی با نیروهای مسلح همکاری می‌کند.

حاجی میرزایی با بیان اینکه در سال‌های اخیر ما فضاهای عمومی را توسعه دادیم، گفت: اما امروز دیگر وقت آن رسیده تا از توجه صرف و مطلق به فضاهای علمی دست برداشته و به مسئله مهارت آموزی و توسعه آموزش‌های فنی و حرفه‌ای نیز توجه کنیم و بسیاری از امکانات و توانمان را در این زمینه بسیج کنیم چرا که هرچه جامعه ماهرتری داشته باشیم مشکلات نیز بهتر حل خواهد شد.

وزیر آموزش و پرورش در رابطه با اینکه آیا قرارگاه مهارت آموزی می‌تواند منجر به افزایش اشتغالزایی در جوانان شود؟ افزود:‌ طبیعی است که هر چه مهارت فردی بیشتر باشد شانسش برای شغلی مناسب نیز بیشتر است.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز