سخنگوی نیروی انتظامی گفت: قطعا اقدامات اشرار جز خوشحال کردن دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران ثمره دیگری نداشت.

به گزارش مرور نیوز،  سردار احمد نوریان ، سخنگوی نیروی انتظامی گفت: همان گونه که مردم عزیز در جریان هستند بعد از اجرای طرح مدیریت سوخت، شاهد اظهار نگرانی‌هایی از سوی بخشی از مردم بودیم که با اعتراضاتی همراه بود و عده‌ای فرصت طلب با سوءاستفاده و بهره‌برداری از فضای حاکم بر جامعه، بستر برخی تحرکات خرابکارانه را به وجود آوردند.

وی افزود: در فضای این تحرکات، عناصری که عمدتا از طیف منافقین، سلطنت‌طلب‌ها، اراذل و اوباش و در یک کلام "اشرار" که با سازماندهی جبهه استکبار و عوامل منطقه‌ای و داخلی آن‌ها از مطالبات مردمی سوء استفاده کرده و سعی در «موج سواری» داشتند و با تلاش برای برهم زدن نظم و امنیت، تخریب اموال عمومی، به کسب و کار مردم آسیب رسانده و باعث خسارت‌های مالی و بعضا جانی شدند و مهم‌تر از همه با ایجاد ناامنی در جامعه، رعب و وحشت ایجاد کردند که قطعا این اقدامات جز خوشحال کردن دشمنان قسم خورده جمهوری اسلامی ایران ثمره دیگری نداشت.

سخنگوی نیروی انتظامی در ادامه گفت: در این میان، نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران در عمل به وظایف ذاتی و قانونی، بدون تعلل، مقتدرانه و با به کارگیری ظرفیت های اطلاعاتی، انتظامی و عملیاتی خود تلاش کرد در وهله اول بروز این حوادث، به علت «جو هیجانی» که در جامعه ایجاد شده بود، با «هوشیاری» وارد عمل شود، آرام کردن جو هیجانی از یک سو و جلوگیری از تعرض به جان و مال مردم در برابر تحرک کور و تخریبگرانه اشرار در گام اول و در مرحله بعدی با بررسی ابعاد موضوع با بهره‌گیری از راهبرد کنترل و مدیریت بحران، جداسازی صف مردم از اشرار را در دستور کار قرار داد که البته بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب به این جداسازی کمک کرد و آبی بود بر آتش بزرگی که در کشور شعله‌ور شده بود.

نوریان اضافه کرد: گام بعدی تمرکز روی عناصر اصلی و گردانندگان صحنه‌ای و جلوگیری از حجم تخریب‌ها و گسترش ناامنی‌ها بود. اقدامات اطلاعاتی، شناسایی عوامل این تحرکات و ارتباط آنها با دست‌های پشت پرده در خارج از کشور مهم‌ترین بخش مأموریت ناجا بود که با همکاری نیروهای جان بر کف بسیج و سایر دستگاه‌های امنیتی و همراهی مردم به نتیجه رسید، تعداد قابل توجهی از اشرار و عناصر آشوبگر دستگیر شدند.

وی افزود: مدیریت هوشمندانه و با اقتدار حوادث اخیر که  در مدت زمان چند روزه به پایان رسید، در مقایسه با عمق و گستردگی، خشونت آمیز بودن، حجم تخریبگری، غارت اموال عمومی و مردمی توسط اشرار، کار بزرگی توسط پلیس  بود که می‌طلبد رسانه‌ها و صاحبنظران در روشنگری و آگاه سازی بیشتر اذهان عمومی اقدام کنند.

معاون اجتماعی ناجا خاطرنشان کرد: بنده از همین جا از مردم عزیز بابصیرت، ولایتمدار، فهیم و انقلابی ایران اسلامی که هوشمندانه سرنخ این تحرکات را به‌خوبی تشخیص دادند که این آشوبگری‌ها در جهت مطالبات آن‌ها و منافع عمومی جامعه نیست و به‌موقع صف خود را از اشرار و تخریب کنندگان اموال عمومی و مردم جدا کردند، تشکر و قدردانی می‌کنم.

سخنگوی نیروی انتظامی در بخش دیگری از سخنان خود یادآور شد: از حساس‌ترین بخش اجرای مأموریت پلیس تشخیص و جداسازی صف مردم عادی که به آنها آسیبی نرسد، در عین حال برخورد قاطع با اشرار بود و می‌طلبید نیروهای عمل‌کننده با سعه صدر، هوشمندی و در عین حال با اقتدار و صلابت برخورد کنند. واقعا تحمل همکارانم در مواجهه میدانی قابل تقدیر است البته برخی از نیروهای پلیس در این حوادث دچار مصدومیت و مجروحیت شدند، همچنین دو تن از سبزپوشان جان برکف و مخلص به فیض رفیع شهادت نائل آمدند که از خداوند متعال علو درجات این شهیدان و همچنین شهدای عزیز بسیج را خواستاریم.

نوریان افزود: همان طور که فرمانده نیروی انتظامی اعلام کردند «امنیت مردم» خط قرمز پلیس است.دشمنان نظام و انقلاب اسلامی بدانند که نیروهای "وظیفه شناس"، "متعهد" و "مردمی" پلیس در کنار و همراه مردم برای  برقراری نظم، امنیت و آرامش جامعه از هیچ تلاش و کوششی دریغ نخواهند کرد، ان شاء الله به‌تدریج اقدامات نیروی انتظامی ، در تداوم شناسایی و دستگیری عوامل خودفروخته و آشوبگر و برخورد با برهم زنندگان نظم و امنیت، به سمع و نظر مردم شریف ایران اسلامی می‌رسد.

نوریان در پایان گفت: انتظار است مردم عزیز نیز در همراهی با فرزندان خود در نیروی انتظامی، هرگونه اخبار، اطلاعات و مشاهدات خود در خصوص اقدامات خرابکارانه را سریعا به مرکز فوریت های پلیسی (۱۱۰) گزارش دهند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز