مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: فردا (۳۰ آبان) در نوار شرقی کشور و بخش‌های از استان‌های یزد، کرمان، شرق هرمزگان و ارتفاعات البرز شرقی و در سواحل شمالی، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش دور از انتظار نیست.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیاییان، مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درخصوص وضعیت آب و هوای کشور در چند روز آینده گفت:‌ طبق تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی امروز (۲۹ آبان) برای بیشتر مناطق کشور به‌جز نوار غربی، بارش باران و برای هرمزگان و جنوب سیستان و بلوچستان رگبار و رعد و برق و در دامنه‌های البرز و زاگرس و ارتفاعات یزد و کرمان بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: فردا (۳۰ آبان) در نوار شرقی کشور و بخش‌های از استان‌های یزد، کرمان، شرق هرمزگان و ارتفاعات البرز شرقی و در سواحل شمالی، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی، و روز جمعه ( ۱ آذر ) در سواحل شمالی، اردبیل، شمال آذربایجان شرقی، خراسان شمالی و شمال خراسان رضوی، ارتفاعات البرز شرقی و جنوب سیستان و بلوچستان بارش دور از انتظار نیست.

به گفته‌ی ضیاییان روز شنبه (۲ آذر) نیز در سواحل غربی خزر، اردبیل و به‌صورت پراکنده در ارتفاعات البرز شرقی و روز یکشنبه (۳ آذر) در استان گیلان بارش خواهیم داشت.

مدیر کل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی افزود: فردا (۳۰ آبان) در جنوب سیستان و بلوچستان و شرق هرمزگان و روز جمعه (۱ آذر) در جنوب سیستان و بلوچستان بارش‌ها به‌صورت رگبار و رعد و برق خواهد بود و در بخش‌هایی از خراسان رضوی و ارتفاعات استان‌های یزد و کرمان، ارتفاعات البرز شرقی، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی و روز جمعه (۱ آذر) برای ارتفاعات البرز مرکزی، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی بارش برف پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان با بیان اینکه امروز (۲۹ آبان) خلیج فارس، تنگه هرمز و دریای عمان و روز جمعه (۱ آذر) دریای عمان مواج است، گفت: از امروز تا شنبه (۲ آذر) نیز دریای خزر مواج خواهد بود همچنین ضمن پایداری هوای سرد برای شمال شرق کشور، تا روز جمعه دمای هوا بین ۴ تا ۶ درجه سانتیگراد دراین مناطق کاهش می‌یابد.

وی در پایان درباره‌ی وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهار کرد: آسمان تهران فردا (۳۰ آبان) صاف تا قسمتی ابری، همراه با وزش باد و حداقل دمای منفی یک و حداکثر دمای ۱۰ درجه سانتیگراد و روز جمعه (۱ آذر) نیز کمی ابری و در بعد ازظهر همراه با افزایش ابر و وزش باد با حداقل دمای صفر و حداکثر دمای ۸ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز