مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی گفت: تا روز چهارشنبه (6 آذر) به سبب پایداری جو در شهرهای صنعتی و پر جمعیت با افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا مواجه خواهیم بود.

به گزارش مرور نیوز، صادق ضیائیان، مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی با بیان اینکه طبق تحلیل آخرین نقشه‌های هواشناسی و خروجی مدل‌ها امروز (3 آذر) در استان گیلان ارتفاعات البرز مرکزی و ارتفاعات شمال شرق بارش پراکنده و خفیف پیش بینی می‌شود، گفت: از اواخر وقت امروز و طی فردا (4 آذر) در برخی نقاط استان‌های ایلام، لرستان، خوزستان، چهارمحال و بختیاری، کهگیلویه و بویراحمد، بخش‌هایی از اصفهان و شمال خلیج فارس بارش پراکنده باران همراه با رعد و برق و در ارتفاعات این استان‌ها بارش پراکنده برف پیش بینی می‌شود.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی ادامه داد: تا روز چهارشنبه (6 آذر) به سبب پایداری جو در شهرهای صنعتی و پر جمعیت با افزایش غلظت آلاینده‌ها و کاهش کیفیت هوا مواجه خواهیم بود.

به گفته ضیائیان از بعدازظهر چهارشنبه با ورود سامانه بارشی به کشور در مناطقی از شمال غرب و غرب و روز پنجشنبه (7 آذر) علاوه بر این مناطق در جنوب غرب و بخش‌هایی از جنوب کشور بارش باران و برف و در مناطق جنوبی رعد و برق و وزش باد شدید موقت پیش بینی می‌شود.

وی در ادامه تصریح کرد: از فردا دوشنبه (4 تا 6 آذر) روند افزایش نسبی دما در سواحل خزر خواهیم داشت.

مدیرکل پیش بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی در پایان درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده نیز گفت: آسمان تهران فردا دوشنبه (4 آذر ماه) کمی ابری و غبارآلود و در بعد از ظهر افزایش ابر با حداقل دمای یک و حداکثر دمای 8 درجه سانتیگراد و روز سه شنبه (5 آذر) نیز صاف و غبارآلود با حداقل دمای 2 و حداکثر دمای 9 درجه سانتیگراد پیش بینی می‌شود.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز