رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران با اشاره به مشکل قطعی اینترنت در تذکری که تقدیم هیئت رئیسه شد، اظهار کرد: متاسفانه در خلال تصمیم اندیشیده شده برای مهار اغتشاشات در هفته گذشته توسط شورای امنیت کشور، سیستم های آنلاین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به علت عدم دسترسی به اینترنت در این مدت مشابه دسترسی شهروندان قطع شده بود.

به گزارش مرور  نیوز،  مجید فراهانی ، رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران در جلسه علنی امروز شورای شهر تهران با اشاره به مشکل قطعی اینترنت در تذکری که تقدیم هیئت رئیسه شد، اظهار کرد: متاسفانه در خلال تصمیم اندیشیده شده برای مهار اغتشاشات در هفته گذشته توسط شورای امنیت کشور، سیستم های آنلاین سازمان پیشگیری و مدیریت بحران شهر تهران به علت عدم دسترسی به اینترنت در این مدت مشابه دسترسی شهروندان قطع شده بود.

رئیس کمیته بودجه و نظارت مالی شورای شهر تهران افزود: این امر نه تنها غیر منطقی و تعجب برانگیز بود، بلکه می توانست با بروز یک حادثه طبیعی (اعم از سیل،زلزله،آتش سوزی بزرگ و...) تاب آوری و پایداری شهر را در برابر این حوادث مختل و زیر سوال ببرد.

فراهانی خاطرنشان کرد: لازم است برای جلوگیری از تکرار آن تدابیر ویژه ای اندیشیده شود و سازمان مدیریت بحران،مراکز امدادی و ... در این گونه تصمیم ها مستثنی شوند.

عضو شورای شهر تهران تاکید کرد: با عنایت به اهمیت موضوع و لزوم چاره اندیشی در این باره نسبت به « توجه به تامین اینترنت و پایداری شبکه ارتباطی سازمان مدیریت بحران شهر تهران،مراکز امدادی و سایر مراکزی که عملکرد مشابهی دارند » به وزیر محترم کشور که اخیراً ریاست بحران شهر تهران از سوی شهردار تهران به ایشان سپرده شده است، تذکر می دهم.

فراهانی در پایان گفت: امیدوارم با اقدام به موقع، موثر و اهتمام جناب آقای دکتر رحمانی فضلی ،وزیر محترم کشور شاهد توجه بیش از پیش به تاب آوری تهران برای زندگی همه شهروندان عزیز باشیم.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز