سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 6 آذر ۹۸ خبر داد

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران چهارشنبه 6 آذر ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 126 در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 139 همچنان در وضعیت ناسالم  برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت: بر اساس پیش‌بینی‌های انجام شده در شرکت کنترل کیفیت هوای شهر تهران، در نخستین ساعات روز چهارشنبه (6 آذر 98)، تجمع ذرات معلق ناشی از ازدیاد تردد خودروها به همراه انباشت آلاینده‌ها از روز گذشته و نیز حاکمیت جو آرام و آسمان غبارآلود سبب خواهد شد که کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد در وضعیت ناسالم قرار بگیرد.

وی افزود: با شکل‌گیری وارونگی دمایی در طی روز و ایجاد جو پایدار، پراکندگی آلاینده‌ها محدود شده و به تبع آن در بیشتر مناطق کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

وی بیان کرد: در اواخر وقت چهارشنبه نیز هم‌زمان با افزایش حجم ترافیک بر غلظت ذرات معلق افزوده شده و برقراری شرایط ناسالم به ویژه برای گروه های حساس دور از انتظار نخواهد بود.

نظری اظهار کرد: این وضعیت جوی تا صبح روز پنجشنبه (7 آذر 98) ادامه داشته و احتمال می‌رود کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: به‌تدریج در طی روز از میزان پایداری جو کاسته شده و بنابراین پیش‌بینی می‌شود در ساعات پایانی روز پنجشنبه غلظت آلاینده‌ها نسبت به شب گذشته کاهش یابد، با این وجود افزایش تردد خودروها در شامگاه پنجشنبه سبب کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد خواهد شد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز