سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران جمعه 8 آذر ۹۸ خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران جمعه 8 آذر ۹۸ خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 158 در وضعیت ناسالم برای همه گروه ها قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر نیز با شاخص 138 همچنان در وضعیت ناسالم برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت: بنا بر پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا، با برقراری شرایط جوی نسبتاً آرام در نخستین ساعات روز جمعه (8 آذر 98) به همراه انباشت آلاینده‌ها از روز گذشته، کیفیت هوا در محدوده ناسالم برای گروه های حساس قرار خواهد گرفت، هرچند با کاهش میزان پایداری جو، رشد ابر و گاهی بارش پراکنده و نیز کاهش تردد خودروها در روز تعطیل، بیشینه غلظت آلاینده‌ها نسبت به روز گذشته از میزان کمتری برخوردار خواهد بود.

وی افزود: رفته رفته با رشد ناپایداری جوی در طی روز از غلظت آلاینده‌ها کاسته شده، اگرچه با توجه به سرعت اندک باد شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نشده و انتظار می‌رود در برخی مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی بماند.

نظری بیان کرد: در شامگاه جمعه با افزایش سرعت باد همراه با رشد ابر و احتمال بارش‌ پراکنده، غلظت ذرات معلق نسبت به شب گذشته کاهش پیدا خواهد کرد، با این حال در ساعات اوج ترافیک با کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد روبه‌رو خواهیم بود.

وی ادامه داد: با تداوم این شرایط جوی تا نخستین ساعات روز شنبه (9 آذر 98) بهبود کیفیت هوا نسبت به روز گذشته دور از انتظار نخواهد بود، اما با آغاز تردد خودروها در نخستین روز هفته، افزایش نسبی غلظت ذرات معلق، شرایط نامطلوب کیفیت هوا را در مناطق پرتردد به دنبال خواهد داشت.

نظری اظهار کرد: در طی روز شنبه با توجه به برقراری آسمان صاف و افزایش سرعت باد، شرایط برای پراکندگی آلاینده‌ها فراهم شده، هرچند پیش بینی می شود در برخی مناطق مستعد گسیل گردوخاک سبب کاهش موقتی کیفیت هوا شود.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: اواخر وقت شنبه نیز همزمان با ترافیک شبانگاهی تجمع ذرات معلق سبب برقراری شرایط نامطلوب در پاره‌ای از مناطق خواهد شد با این وجود با افزایش میزان ناپایداری کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده سالم قرار خواهد گرفت.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز