رئیس سنجش آموزش پزشکی گفت: امروز شنبه نهم آذر آخرین مهلت ثبت نام تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری پزشکی است.

به گزارش مرور نیوز، آبتین حیدرزاده، رئیس سنجش آموزش پزشکی با اشاره به تکمیل ظرفیت آزمون دستیاری تخصصی پزشکی گفت: انتخاب رشته تکمیل ظرفیت چهل و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی از دوشنبه چهارم آذر آغاز شده و امروز شنبه نهم آذر آخرین مهلت ثبت نام است.

وی ادامه داد: داوطلبانی که در نتایج نهایی مردود اعلام شده بودند یا انتخاب رشته نکرده بودند می‌توانند با مراجعه به سایت سنجش پزشکی نسبت به ثبت نام در تکمیل ظرفیت دستیاری تخصصی اقدام کنند.

حیدرزاده تصریح کرد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته محل‌های سهمیه مناطق محروم شدند در صورت علاقمندی می‌توانند با سپردن تعهد به مناطق محروم و مطالعه دفترچه راهنما اقدام به انتخاب رشته محل کنند.

وی بیان کرد: داوطلبانی که با سهمیه استعداد درخشان در چهل و ششمین دوره آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی شرکت کرده بودند در صورتی که تا تاریخ ۳۱ شهریور فارغ التحصیل شده باشند مجاز به انتخاب رشته محل در دوره تکمیل ظرفیت هستند درغیر این صورت شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت تخلف به حساب می‌آید و با متخلفان برخورد خواهد شد.

رئیس سنجش آموزش پزشکی ادامه داد: داوطلبان رشته پزشکی خانواده می‌توانند بدون محدودیت انتخاب کنند و از آن‌ها مصاحبه حضوری گرفته خواهد شد.

حیدرزاده با اشاره به ممنوعیت ثبت نام پذیرفته شدگان دوره‌های قبل در دوره ظرفیت دستیاری پزشکی اظهار کرد: داوطلبانی که در مرحله اصلی دستیاری تخصصی پزشکی پذیرفته شده بودند و به هر دلیلی در رشته پذیرفته شده ثبت نام نکردند و یا انصراف دادند حق شرکت در مرحله تکمیل ظرفیت را ندارد.

رئیس سنجش آموزش پزشکی یادآوری کرد: بر اساس مصوبه شورای آموزش پزشکی و تخصصی داوطلبان پذیرفته شده در دوره تکمیل ظرفیت در صورتی که انصراف دهند از شرکت و پذیرش در آزمون پذیرش دستیار تخصصی پزشکی سال آینده محروم می‌شوند.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز