سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 9 آذر 98 خبر داد.

به گزارش مرور نیوز، لیلا نظری سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران از آخرین وضعیت کیفی هوای تهران شنبه 9 آذر 98 خبر داد و اظهار کرد: کیفیت هوای تهران طی 24 ساعت گذشته با شاخص میانگین 142در شرایط ناسالم برای گروه های حساس قرار داشت و همچنین وضعیت کیفی هوای تهران در حال حاضر با شاخص 146 همچنان در وضعیت نا سالم برای گروه های حساس قرار دارد.

نظری گفت: پیش‌بینی‌های انجام‌شده در شرکت کنترل کیفیت هوا حاکی از آن است که در صبح روز شنبه (9 آذر 98) با برقراری جو نسبتاً آرام همراه با غبار صبحگاهی و ازدیاد تردد خودروها در نخستین روز هفته، غلظت ذرات معلق در برخی مناطق افزایش یافته و موجب کاهش کیفیت هوا خواهد شد.

وی افزود: به‌تدریج با افزایش سرعت باد و رشد ناپایداری جوی، انتظار می‌رود از غلظت آلاینده‌ها کاسته شود و به تبع آن در بیشتر مناطق بهبود موقتی کیفیت هوا را شاهد باشیم؛ اگرچه در برخی مناطق مستعد احتمال گسیل گردوخاک وجود خواهد داشت.

نظری بیان کرد: در اواخر وقت شنبه با کاهش سرعت باد و افزایش میزان پایداری جو همزمان با ساعات اوج ترافیک شبانگاهی، دربیشتر مناطق بر غلظت آلاینده‌ها به‌ویژه ذرات معلق افزوده شده و برقراری شرایط نامطلوب کیفیت هوا پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: با تداوم این شرایط جوی تا صبح روز یکشنبه (10 آذر 98)، تجمع ذرات معلق در بیشتر مناطق موجب برقراری شرایط ناسالم برای گروه‌های حساس خواهد شد که عمدتاً ناشی از ازدیاد تردد خودروها در ساعات اولیه روز و انباشت آلاینده‌ها می‌باشد.

نظری اظهار کرد: در طی روز یکشنبه نیز با توجه به تداوم پایداری جو، شرایط مناسب جهت پراکندگی آلاینده‌ها فراهم نخواهد شد و در مناطق پرتردد کیفیت هوا در وضعیت نامطلوب باقی خواهد ماند.

سخنگوی شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در پایان گفت: شایان‌ذکر است در ساعات پایانی یکشنبه با انباشت آلاینده‌ها و افزایش حجم ترافیک شبانگاهی احتمال می‌رود که کیفیت هوا در بیشتر مناطق پایتخت در محدوده ناسالم برای گروه‌های حساس قرار بگیرد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز