عضو شورای شهر تهران گفت: دولت روحانی برای دو سه روز تعطیلی مقاومت زیادی نشان می‌دهد و این مسئله مؤید آن است که سلامت مردم در اولویت نیست.

به گزارش مرور نیوز،  حجت نظری ، عضو شورای شهر تهران در تذکری در جلسه امروز شورای شهر تهران گفت: متأسفانه تهران در روزهای گذشته روزهای آلوده‌ای را سپری کرد و به علی رغم اینکه انتظارات همه از شهرداری است، ولی باید توجه داشت تنها مرجع صالح برای رسیدگی به وضعیت آلودگی هوای تهران ، شهرداری نیست. 

وی گفت: البته بخشی از این انتظارات را شهرداری ایجاد کرده چرا که سال گذشته معاونت حمل و نقل اعلام کرد اجرای طرح جدید ترافیکی سبب بهبود وضعیت هوای پایتخت شده است و این در حالی بود که بسیاری در شورای شهر و حتی کارشناسان به اجرای این طرح و ناکارآمدی آن تأکید داشتند. 

این عضو شورای شهر تهران با تأکید بر اینکه شهردار تهران و معاون حمل و نقل باید برای سال آینده طرح ترافیک تجدیدنظر داشته باشند، اعلام کرد: در کنار این مسئله نیز باید توجه داشت که دولت هم متأسفانه در تعطیلی ادارات و بخش‌های عمومی مقاومت می‌کند، در حالی که اگر این مسئله محقق شود و زودتر به شهروندان اعلام شود، منجر به خروج مردم از پایتخت و کاهش آلودگی هوا خواهد شد. 

وی تصریح کرد: از دولت می‌خواهیم که تعطیلات را قطره‌چکانی اعلام نکنند چرا که در غیر این صورت اتفاقات مثبتی برای مقابله با آلودگی هوا رقم نمی‌خورد. 

این عضو شورای شهر تهران خاطرنشان کرد: دولت قبل همیشه منتظر بود تا با کوچکترین اتفاق تعطیلی اعلام کند و این دولت حاضر نیست که در سخت‌ترین شرایط و بدترین وضعیت آلودگی، ادارات و سازمان‌ها را تعطیل کند. 

وی گفت: دولت روحانی برای دو سه روز تعطیلی مقاومت زیادی نشان می‌دهد و این مسئله مؤید آن است که سلامت مردم در اولویت نیست. 

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز