رییس پلیس پیشگیری پایتخت گفت: عامل تخریب شیشه و تابلوی بانک‌ها در محدوده کلانتری 147 گلبرگ که روی تعدادی خودروی لوکس در منطقه پاسداران اید پاشیده بود، دستگیر شد.

به گزارش مرور نیوز،  سردار کیوان ظهیری ، رییس پلیس پیشگیری پایتخت درخصوص جزئیات بازداشت فردی که اقدام به تخریب شیشه و تابلوی بانک‌ها می‌کرد گفت: از چندی قبل گزارشاتی درباره تخریب شیشه و تابلوی بانکها در محدوده کلانتری ١٤٧ گلبرگ به پلیس اعلام و مأموران انتظامی اقدامات خود را برای شناسایی عاملان این تخریب‌ها آغاز کردند.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: بررسی‌های اولیه مأموران و فیلم‌های دوربین‌های مداربسته بانک‌ها نشان داد فردی با اسلحه ساچمه‌ای به سمت تابلو و شیشه بانک‌ها تیراندازی کرده و به سرعت از محل متواری می‌شود.

وی با بیان اینکه متهم از خود ردی به جای نمی‌گذاشت، گفت: تلاش مأموران برای شناسایی این متهم آغاز شد و مأموران پس از کار اطلاعاتی موفق به شناسایی مخفیگاه این متهم شدند و وی روز گذشته طی یک عملیات ضربتی بازداشت شد.

این مقام انتظامی افزود: مأموران در مخفیگاه متهم، با یک دستگاه خودروی پراید نقره ای رنگ دارای باربند و فاقد پلاک انتظامی مواجه شدند که خودرو نیز به همراه متهم به کلانتری ١٤٧ گلبرگ دلالت داده شد.

سردار ظهیری تصریح کرد: مأموران با انتقال متهم به کلانتری و بررسی دقیق‌تر، با پرونده دیگری مبنی بر اسیدپاشی روی تعدادی خودروی لوکس در منطقه پاسداران مواجه شدند که حاکی از آن بود اسیدپاشی‌ها، توسط یک راننده خودروی پراید نقره ای باربنددار و فاقد پلاک انتظامی صورت گرفته است.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ متذکر شد: با به دست آمدن این اطلاعات، ظن ماموران مبنی بر اینکه این متهم در اسیدپاشی بر روی خودروها نیز نقش داشته باشد، قوی‌تر شد که در نهایت متهم با دیدن مدارک و شواهد، چاره‌ای جز بیان حقیقت نداشت و علاوه بر تخریب شیشه و تابلوی بانکها با استفاده از سلاح ساچمه‌زن به اسیدپاشی بر روی خودروهای لوکس در منطقه پاسداران نیز اعتراف کرد.

به گفته این مقام انتظامی، تحقیقات بیشتر نشان داده که متهم مذکور در جریان اغتشاشات اخیر نیز با استفاده از همین سلاح ساچمه‌‌زنی، اقدام به تخریب شیشه تعدادی بانک کرده بود.

وی یادآور شد: این متهم درباره اسیدپاشی بر روی خودروها در منطقه پاسداران دارای ۴۰ شاکی است و در اعترافات اولیه مدعی شده به دلیل وجود مشکل اعصاب و روان دست به این اقدامات شرورانه زده است.

این مقام انتظامی از تحقیقات بیشتر از متهم برای روشن شدن سایر جرایم احتمالی وی خبر داد.

عضویت در کانال تلگرامی مرور نیوز